Będzie duży remont w szpitalu na Wrzesinie

Pruszków

W Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie podpisano umowę na przebudowę i modernizację oddziałów. – Jest to bardzo duże wyzwanie logistyczne, dlatego że będziemy pracować na żywym organizmie, czyli remont będzie przebiegał w trakcie normalnej pracy szpitala – mówi Tomasz Sławatyniec, dyrektor placówki.

Mowa o remontach oddziałów: chirurgicznego, izby przyjęć oraz poradni endoskopowej i przychodni chirurgiczno-ortopedycznej. Inwestycja ma na celu poprawę jakości pracy i komfortu pacjentów szpitala. Koszt tego przedsięwzięcia przekroczy 4 mln zł. – Wypełniamy w ten sposób nasze przedwyborcze zobowiązania. Chcemy, żeby prace przebiegły jak najszybciej i skończyły się jeszcze przed końcem roku. Zrobimy też wszystko, żeby pozyskać kolejne środki na te działania i mamy nadzieję na wsparcie w tej kwestii Wojewody Mazowieckiego – powiedział Maksym Gołoś, starosta powiatu pruszkowskiego.

Remont ten nie będzie łatwym wyzwaniem…  – Szpitalem nadzoruje nowy dyrektor, a firma, która wygrała przetarg, ma duże doświadczenie, dlatego możemy być dobrej myśli. Przebudowa obiektu to bardzo ambitna operacja, ale wierzymy, że przebiegnie sprawnie – dodaje Starosta.

Jak już wspominaliśmy na wstępie roboty będą prowadzone w czasie działalności szpitala. – Dołożymy wszelkich starań, żeby prowadzone prace były jak najmniej uciążliwe dla pacjentów. Razem z wykonawcą chcemy precyzyjnie określić, jak wyłączymy poszczególne oddziały czy przychodnie – mówi Tomasz Sławatyniec.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.