Będą wyższe mandaty dla piratów drogowych

Region

Ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji chce wypowiedzieć wojnę piratom drogowym – informuje portal TVN Warszawa. Resort zapowiada większe mandaty i więcej fotoradarów.

Ministerstwo chce dyscyplinować użytkowników dróg, tak by nie łamali prawa. Resort chce się skoncentrować m.in. na mandatach. – Powinny być zdecydowanie podniesione, żeby faktycznie były dolegliwe – powiedział TVN Warszawa Adam Rapacki z MSWiA. Jego zdaniem policjanci już teraz powinni wykorzystać wszystkie dostępne środki, żeby piratów łapać i odbierać im uprawnienia do dalszej jazdy.

Rok 2011 upłynie również pod znakiem instalowania fotoradarów. Ministerstwo czerpie przykład z innych krajów Unii Europejskiej. – W pierwszych dwóch miesiącach stwierdzono, że liczba wypadków we Francji zaczyna rosnąć. Wtedy powstała od razu decyzja rządu o zakupie 1000 fotoradarów i ustawieniu ich na drogach – dodaje Adam Rapacki.

Są również programy, które będą realizowane wolniej. Rząd ma stawiać na lekcje wychowania komunikacyjnego. – Musimy nauczyć przede wszystkim młodych ludzi, którzy później będą, jako dorośli siadać za kierownicę szacunku do prawa – przekonuje Jacek Zalewski z departament nadzoru i analiz MSWiA.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.