Będą oczekiwane ekrany przy Jerozolimskich

Region

Miasto Pruszków będzie współfinansować budowę ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż Alej Jerozolimskich. Dzięki temu powstaną one na dłuższym odcinku poszerzonej trasy, niż pierwotnie planowano.

Inwestycja dotyczy odcinka od ul. Partyzantów do ul. Bohaterów Warszawy. Ma tam powstać dodatkowy pas ruchu w każdą stronę, co zwiększy i tak już zbyt dużą uciążliwość trasy dla okolicznych mieszkańców. Badania hałasu, o których pisaliśmy tutaj, wykazały, że w tej chwili normy są przekroczone zarówno w dzień, jak i w nocy.

Plany poszerzenia Alej Jerozolimskich przewidywały budowę ekranów dźwiękochłonnych tylko do granic Pruszkowa. Przeciwni temu byli mieszkańcy, których domy nie zostałyby oddzielone od ruchliwej trasy. Dzięki dofinansowaniu inwestycji ze środków miasta, ekrany pojawią się na wspomnianym odcinku przebiegającym w granicach Pruszkowa.

Decyzję o wsparciu finansowym Zarządu Województwa Mazowieckiego podjęto podczas niedawnej sesji rady miasta. Pruszków na budowę ekranów dźwiękochłonnych przeznaczy 5 mln zł. – Przeznaczamy pieniądze na to, czego żądają mieszkańcy. Poszerzenie zwiększy ruch i hałas, a marszałek województwa mazowieckiego nie bardzo chciał dobudować ekrany – powiedział nam wiceprezydent Pruszkowa, Andrzej Kurzela.

Całościowy koszt budowy ekranów to, według słów Kurzeli, 10 mln zł – z tego 3 mln muszą być przeznaczone na wykup części terenu od prywatnych właścicieli.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.