Będą znaczne zmiany na skrzyżowaniu ul. Okulickiego i ul. 3-go Maja

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat ogłosił przetarg na wykonanie projektu przebudowy ważnego skrzyżowania – ul. Okulickiego i 3-go Maja. Szykują się duże zmiany. Jakie? Odpowiedź w tekście.

To jedno z ważniejszych skrzyżowań w całym Grodzisku Mazowieckim. Ul. Okulickiego znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 579, natomiast ul. 3-go Maja jest drogą powiatową. Na każdym z czterech „wlotów” wyodbrębnione są po dwa pasy ruchu: do jazdy na wprost lub w prawo oraz lewoskręty. Każdego dnia przejeżdża przez to miejsce bardzo duża liczba pojazdów. W efekcie często tworzą się korki. Jednak miasto planuje przebudować to skrzyżowanie tak, by usprawnić ruch.

Jakie zmiany są w planach? – Na ul. 3-go Maja od strony Milanówka planujemy wybudować prawoskręt. Podobnie będzie od strony jak się zjeżdża z wiaduktu, tutaj również powstanie nowy prawoskręt. Czyli są to takie rzeczy, które bardzo utrudniają kierowcom życie, ponieważ muszą oni stać w korkać. Chcemy to zmienić – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Jak informuje włodarz jest już wstępna zgoda właścicieli gruntów jeżeli zajdzie potrzeba poszerzenia jezdni. Kiedy inwestycja zostanie zrealizowana? – W przyszłym roku chcemy to zrobić – podkreśla Benedykciński.

W ramach zamówienia projektant wykona dwa warianty przebudowy skrzyżowania.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.