Będą sygnalizatory na Armii Krajowej

Pruszków

Za kilka miesięcy na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej, Komorowskiej i Berenta pojawi się sygnalizacja świetlna. Starostwo powiatowe ogłosiło już przetarg na jej ustawienie.

Budowę sygnalizacji na wspomnianym skrzyżowaniu zapowiadaliśmy już w maju br. (czytaj tutaj). Wtedy powiat przygotowywał dokumentację przetargową dla tego przedsięwzięcia. Kilka dni temu ogłoszono postępowanie.

Wykonawca będzie odpowiedzialny nie tylko za zamontowanie sygnalizatorów, ale również za przygotowanie projektu organizacji ruchu. Wiele wskazuje na to, że sygnalizacja na przejściach ma być wzbudzana. Co oznacza, że piesi, którzy będą chcieli przejść przez jezdnię najpierw będą musieli nacisnąć przycisk. Takie rozwiązanie jest zastosowane na innej krzyżowce w tej okolicy – u zbiegu Armii Krajowej i Lipowej.

Z dokumentów przetargowych wynika, że na skrzyżowaniu Armii Krajowej z Komorowską i Berenta pojawią się „zielone strzałki do skrętu w prawo oraz sygnalizatory kierunkowe do skrętu w lewo. Co może oznaczać, że na krzyżówce zostaną wprowadzone bezkolizyjne skręty w lewo.

Sygnalizatory powinny być gotowe w ciągu 4 miesięcy od momentu podpisania umowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.