Będą nowe stacje GRM

Grodzisk Maz.

Gmina Grodzisk Mazowiecki ogłosiła przetarg na świadczenie usługi zarządzania i kompleksowej eksploatacji Grodziskiego Roweru Miejskiego. W związku z tym postanowiliśmy spytać urząd czy planowane są nowe stacje wypożyczalni rowerów.

Po raz pierwszy system samoobsługowych wypożyczalni rowerów pojawił się w Grodzisku Mazowieckim we wrześniu 2014 roku. Od tamtej pory obsługiwany jest przez zewnętrznego operatora, firmę Nextbike. Jednak umowa kończy się 30 listopada, dlatego grodziski urząd ogłosił przetarg na obsługę GRM. Jak czytamy w dokumentach przetargowych wyposażenie jest kompletne, sprawne, w sezonie rowerowym używane w trybie ciągłym, a w miesiącach zimowych przechowywane w magazynach. 

Rower miejski to proste narzędzie, służy do pokonywana krótkotrwałych podróży po gminie. Użytkownicy płacą za usługę niewielkie pieniądze. System ten funkcjonuje niemal w ten sam sposób, co w innym miastach w Polsce. 

Dotychczas mieszkańcy mieli do dyspozycji dziewięć stacji. Czy pojawią się nowe? – Tak. Zamierzamy utworzyć wypożyczalnie przy nowo powstającym parkingu „Parkuj i Jedź” przy ul. Żydowskiej i także przy budowanym parkingu w rejonie ul. Piaskowej – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. 

Nowa umowa będzie obowiązywała do 30 listopada 2020 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.