Będą gruntowne zmiany na ul. Gałczyńskiego

Pruszków

Pruszkowska ulica Gałczyńskiego zyska m.in. nową nawierzchnię i chodniki. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Wspomniana ulica znajduje się na pograniczu dzielnic: Żbików oraz Bąki. Jej nawierzchnia jest nieutwardzona i mocno zniszczona. Gdy tylko zacznie padać deszcz droga przypomina tor przeszkód, a pokonując go trzeba lawirować pomiędzy dołami wypełnionymi wodą. Włodarze Pruszkowa postanowili zająć się ul. Gałczyńskiego (od ul. Rozbrat do ul. Nałkowskiej), która zmieni swoje oblicze nie do poznania.

Jakie prace budowlane przewiduje projekt? – Na 500-metrowym odcinku ulicy wybudowana zostanie nowa nawierzchnia, chodniki, kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny i oświetlenie. Ponadto powstaną miejsca parkingowe – mówi Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Pruszków otrzymał już ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej). Jak udało nam się dowiedzieć budowa ruszy w wiosnę, ale najpierw przetarg. – W pierwszym kwartale tego roku ogłosimy postępowanie przetargowe na realizację tej inwestycji, a prace rozpoczną się na wiosnę – ucina Korach.

Koszt tego przedsięwzięcia to 1,6 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.