Będą dyskutować na temat Modrzewiowej

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna rozpoczęła już prace na projektem przebudowy węzła drogowego Modrzewiowa/Kościelna. Magistrat chce poznać zdanie mieszkańców na temat przygotowywanej koncepcji.

W tegorocznym budżecie miasto przewidziało na inwestycje drogowe niespełna 2 mln zł. Podkowa pracuje już nad projektem przebudowy węzła Modrzewiowa/Kościelna. –  Te ulice były już uwzględnione w naszych planach w 2015 roku. Przeskoczyły jednak na ten rok. Zajmujemy się projektem, nad którym chcemy podyskutować razem z mieszkańcami –  wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Zgodnie z planami Modrzewiowa ma zostać przebudowana na odcinku Jana Pawła II-Wschodnia. Gruntowne zmiany czekają również ul. Kościelną. Do dyskusji na temat planowanej modernizacji magistrat chce włączyć mieszkańców. –  Mamy koncepcję, którą chcemy omówić. Dyskusja z mieszkańcami pozwoli nam wypracować najkorzystniejsze rozwiązanie. We wstępnym projekcie znajduje się poszerzenie chodnika do dwóch metrów, ponieważ obecnie jest za wąski. Konieczne jest wyremontowanie jezdni. Nie obędzie się bez odwodnienia Modrzewiowej, gdzie pojawia się problem zalewania posesji. Inwestycję będziemy realizować ze środków własnych, nie mamy szans na dofinansowanie –  tłumaczy podkowiański włodarz.

Kolejnym etapem będzie przesłanie gotowego projektu budowlanego do starostwa oraz konserwatora zabytków. Jednak burmistrz obawia się, że mogą pojawić się problemy. –  Od lat spotykamy się z niezrozumieniem ze strony wydziału komunikacji grodziskiego starostwa. Układ urbanistyczny Podkowy objęty jest ochroną konserwatora zabytków i nie wszystkie rozwiązania ogólnie stosowane są właściwe dla naszego miasta. Jednak nasze argumenty nie spotykają się ze zrozumieniem –  mówi Tusiński.

Spotkanie z mieszkańcami Podkowy Leśnej w sprawie przebudowy węzła drogowego Modrzewiowa/Kościelna odbędzie się 21 marca o godzinie 18.30 w Zespole Szkół Samorządowych przy ul. Jana Pawła II 20.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.