Będą dodatkowe bezpłatne autobusy

Grodzisk Maz.

Na ostatniej sesji rady miejskiej w Grodzisku Mazowieckim przegłosowano wprowadzenie bezpłatnego transportu publicznego na dodatkowych liniach komunikacji miejskiej. Mowa o dwóch liniach, które miałyby dowozić pasażerów tzw. dużej kolei do dworca PKP.

Podczas zamknięcia podmiejskiej linii kolejowej nr 447 rozpoczęły się utrudnienia. Pociągi przestały jeździć, ale… nie we wszystkich miejscowościach. Na modernizowanym odcinku tylko w Grodzisku istnieje możliwość dojazdu do Warszawy pociągami z dworca PKP. Ten przywilej stworzył też kilka problemów. Najważniejszy z nich to zatłoczone parkingi i okoliczne miejsca postojowe przy wspomnianym dworcu. Jednak władze chcą to rozwiązać poprzez wprowadzenie dodatkowych linii autobusowych.

Pomysł przegłosowano na ostatniej sesji rady miejskiej. – Intencja jest taka, żeby zmniejszyć ruch w tych porach gdy jest szczyt dojazdu do kolei. Mamy ten problem, że skoro zatrzymuje się pociąg u nas to dużo osób dojeżdża do Grodziska. Jeden autobus będzie jeździł z Makówki przez Janinów, Kałęczyn, Adamowiznę i dalej do dworca. A drugi będzie obsługiwał rejon osiedla przy ul. Teligi, następnie Bairda – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Autobusy będą kursowały od 6 do 8 i od 15 do 18. Dodatkowe linie maja ruszyć w marcu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.