Będą budować boisko

Uncategorized

Dobra wiadomość dla miłośników sportu z Pęcic Małych. Gmina Michałowice zrobiła pierwszy krok w kierunku budowy boiska przy świetlicy. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca lipca.

Najpierw urząd musi znaleźć wykonawcę, który podejmie się realizacji zadania. Gmina Michałowice ogłosiła przetarg na budowę boiska w Pęcicach Małych, a na oferty potencjalnych wykonawców czeka do 10 maja. 

Boisko ma być miejscem, gdzie dzieci i młodzież będą miały okazję spotkać się i aktywnie spędzić czas. Przede wszystkim teren ma być przeznaczony do gry w siatkówkę i koszykówkę. Zgodnie z dokumentacją pole gry ma mieć 13m na 24m o nawierzchni poliuretanowej o grubości 13 mm. – Boisko powstanie w okolicy świetlicy przy ul. Brzozowej – mówi Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

Aktywność fizyczna staje się coraz bardziej popularna. Chcemy dbać o własne zdrowie i decydujemy się na uprawianie sportów. – Tam, gdzie jest miejsce, chęć i potrzeba mieszkańców chcemy realizować takie rozwiązania. To też krok w stronę tego, aby wyciągnąć dzieci od komputerów. Na przykładzie sołectwa Opaczy-Kolonii wiemy, że takie rozwiązania cieszą się ogromną popularnością – wyjaśnia wójt gminy Michałowice.

Włodarz Michałowic nie ma obaw związanych z tym, że boisko może stać puste. – W naszej gminie bardzo prężnie działają sołectwa i osiedla. Dzięki współpracy z nimi dokładnie znamy potrzeby mieszkańców. Dodatkowo sołectwa i osiedla są niezwykle aktywne i organizują różne zajęcia. Nie ma obaw, że boisko czy inne obiekty będą stały puste – zapewnia Grabka.

Zgodnie z dokumentacją przetargową boisko w Pęcicach Małych powinno być gotowe do końca lipca br.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.