Będą biegać w „mikołajowych czapkach”

Pruszków

Sportowy akcent na zakończenie obchodów 100-lecia Pruszkowa. 4 grudnia ulice miasta wypełnią biegacze w... „mikołajowych czapkach”.

Czy możliwe jest połączenie zbliżających się wielkimi krokami Mikołajek, 100-lecia Pruszkowa i sportu? Oczywiście! Pruszkowskie Biegi Mikołajkowe to propozycja dla aktywnych i tych, którzy chcą miło spędzić niedzielę. Organizatorzy przygotowali dwa dystanse i mnóstwo atrakcji.

Trasa biegu rodzinnego, który rozpocznie się o 11.00 obejmuje jedną pętlę wokół toru kolarskiego BGŻ Arena przy ul. Andrzeja 1. Dla wielu może się to okazać spore wyzwanie. Zgodnie z  regulaminem, w biegu rodzinnym „drużyna’ musi liczyć od 2 do 6 osób. Niełatwo jest zgrać się z innymi, każdy ma swoje tempo, ale wszyscy cały dystans muszą pokonać wspólnie.

Z kolei Bieg Stulecia odbędzie się na dystansie 5km. Start o 12.00. Trasa przebiegać będzie ulicami: Andrzeja, Armii Krajowej, Prusa, Gordziałkowskiego , Komorowska, Ceramiczna i Lipowa. Obowiązuje limit czasu wynoszący 40 minut. W związku z biegiem głównym do godz. 12.40 będą występować utrudnienia w ruchu.

Do rywalizacji zgłosiły się 353 osoby. – Cieszymy się, że biegi cieszą się taką popularnością. Najbliższe zmagania to coś nowego. Wszyscy pobiegną w czapkach Mikołaja. Stawiamy na dobrą zabawę, będzie kolorowo i radośnie – zapewnia Jacek Rybczyński, współorganizator biegu. – Na każdego uczestnika będzie czekał medal. Przygotowaliśmy również słodycze dla dzieci. Na najmłodszych będzie czekało sporo atrakcji – dodaje.

Na najlepszych w kategorii open mężczyzn i kobiet w biegu głównym czekają nagrody finansowe. Przewidziano wyróżnienia dla Najlepszej Pruszkowianki i Najlepszego Pruszkowianina.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.