„Balon” nad boiskiem w Michałowicach prawie gotowy

Michałowice

Trwają końcowe odbiory hali pneumatycznej nad boiskiem przy Zespole Szkół w Michałowicach. Z obiektu wkrótce będzie można korzystać.

„Balon” na razie robi przede wszystkim duże wrażenie wizualne. – Hala pneumatyczna, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania. Hala o konstrukcji pneumatycznej pełni funkcję sezonowego zadaszenia dla istniejącego boiska przy szkole podstawowej do gry w piłkę nożną, którego powierzchnia wynosi 1350 m kw. Wysokość hali to ponad 10 m, szerokość 29 m i długość 46 m – informuje urząd gminy w Michałowicach.

Gmina zdradza także inne szczegóły techniczne „balonu”. – Jego pokrycie składa się z trzech powłok (nośnej, izolacyjnej i ochronnej), które wykonane są z niepalnych materiałów. Ciśnienie i temperatura wewnątrz hali utrzymywane są za pomocą systemu nadmuchowo-grzewczego (system grzewczy zasilany jest olejem opałowym). Hala wyposażona jest w system zasilania awaryjnego (agregat prądotwórczy), który włączy się automatycznie w przypadku spadków napięcia. Wewnątrz zastosowano oświetlenie LED. Na płytę boiska prowadzą drzwi obrotowe, przez które przechodzi się pojedynczo. Obiekt wyposażony jest także w dwa wyjścia awaryjne – czytamy w komunikacie urzędu.
 
W jaki sposób hala będzie użytkowana? – Administratorem obiektu jest Zespół Szkół w Michałowicach. Od poniedziałku do piątku hala będzie wykorzystywana przez michałowicki zespół szkół oraz działające na terenie naszej gminy uczniowskie kluby sportowe, FC Jaguar oraz FC Komorów. Mieszkańcy będą mogli z niego korzystać w soboty i niedziele – zapewniają michałowiccy urzędnicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.