Awaria wodociągu na jednej z głównych ulic Piastowa

Region

Trwa łatanie pękniętej rury przy ul. Piłsudskiego w Piastowie. - Naprawa potrwa ok. 4-5 godzin - informuje nas Izabela Jeżowska, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

W pobliżu awarii MPWiK postawiło beczkowóz. Awaria dotyczy dużej rury, stąd jej naprawa potrwa od 4 do 5 godzin. Prace rozpoczęły się ok. godz. 14.00.

Być może wodociągi warszawskie postawią jeszcze jeden beczkowóz. Zostanie przewieziony z ul. Moniuszki w Pruszkowie, gdzie we wtorek i środę doszło do dwóch awarii.

– Na razie nie mamy transportu, żeby go przewieźć – przyznała Izabela Jeżowska, rzecznik prasowy MPWiK.

Przy ul. Moniuszki awarie zostały już usunięte. Najpierw pękła rura we wtorek. Gdy po jej naprawie przepływ wody został przywrócony, usterka pojawiła się kilka metrów dalej. Tę awarię pracownicy MPWiK usunęli w środowe południe. Według informacji, jakie otrzymaliśmy od Jeżowskiej, wody był pozbawiony jeden bliźniak.

Do zminimalizowania skutków awarii w Piastowie, mógłby być wykorzystany również beczkowóz stojący na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Parkowej w Pruszkowie. Tam były prowadzone zaplanowane prace związane z wymianą zasuwy i podłączeniem wodomierzy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.