Autostrada A2: rusza budowa

Region

Pierwsze prace przy budowie autostrady A2 mają ruszyć już w przyszłym tygodniu. Roboty przy jezdniach trasy zapoczątkuje przebudowa oczyszczalni ścieków w Pruszkowie.

Z oczyszczalni w Pruszkowie…

Jednym z największych utrudnień, które pod znakiem zapytania stawiało całą inwestycję była oczyszczalnia ścieków w Pruszkowie. Architekci mieli ogromny problem z poprowadzeniem jezdni przez ten teren. W najbliższej okolicy znajduje się cmentarz, wysypisko śmieci i właśnie oczyszczalnia ścieków. Wybór padł na te ostatnie. To właśnie przez teren przedsiębiorstwa będą przebiegały jezdnie. Aby było to możliwe firma Budimex-Dromex, która zajmie się budową odcinka autostrady najbliżej stolicy będzie musiała przebudować również oczyszczalnię. Już za tydzień drogowcy wbija tu pierwszą łopatę rozpoczynającą tym samym budowę 91-kilometrowego odcinka autostrady A2.

w okolice Brwinowa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wywiera coraz większą presje na urzędy wojewódzkie. Do wojewody łódzkiego i mazowieckiego wpłynęły już wnioski o pozwolenia na budowę pięciu odcinków. Obecnie prace urzędnicze sprawniej przebiegają w mazowieckim urzędzie. Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki zapowiada, że do końca lipca uda się wydać pozwolenie na budowę odcinka D, przebiegającego w okolicy Brwinowa. Już w sierpniu na te tereny wkroczą robotnicy z firmy Strabag.

Kolejne etapy we wrześniu

Tuż po wakacjach wydane zostaną również pozwolenia na budowę kolejnych odcinków znajdujących się na terenie naszego województwa. Taka zwłoka spowodowana jest procedurami urzędowymi. Obecnie trwają uzgodnienia środowiskowe następnie przyjdzie kolej na konsultacje społeczne.

Czas goni

Drogowcy muszą się jednak spieszyć. Choć trasa ma być przejezdna na Euro 2012 to z dnia na dzień czasu jest coraz mniej. Inwestycja ma zostać zakończona kilka miesięcy po Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.