A2 – konsultacje społeczne w Brwinowie

Region

We wtorek odbyła się otwarta dla społeczeństwa rozprawa administracyjna, dotycząca budowy fragmentu autostrady A2 na odcinku długości ok. 8 km przechodzącym przez gminy Grodzisk Mazowiecki (powiat grodziski) i Brwinów (powiat pruszkowski). Spotkanie było ostatnim etapem konsultacji społecznych przed wydaniem pozwolenia na budowę.

Rozprawa miała na celu ponowną ocenę oddziaływania inwestycji na środowisko. Sprawdzano zgodność projektu budowlanego z warunkami decyzji środowiskowej z 14 listopada 2008 roku. Protokół ze spotkania zostanie przekazany do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (RDOŚ), która uchwali postanowienie uzgadniające. Po uzyskaniu stanowiska RDOŚ, Jacek Kozłowski – wojewoda mazowiecki, będzie mógł wydać decyzję o pozwoleniu na budowę. W ramach projektu powstaną dwie jezdnie, miejsca obsługi podróżnych, drogi dojazdowe oraz zjazdy awaryjne. W celu ochrony środowiska wybudowane zostaną ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt oraz rowy melioracyjne.

Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji.  Docelowo przebiegać będzie od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kurtykach. Istniejący i eksploatowany 252 – kilometrowy odcinek autostrady przebiega od Nowego Tomyśla do Strykowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.