Auta-widma zniknęły z grodziskich ulic

Grodzisk Maz.

Porzucone samochody to zmora wielu miast. Wraki nie tylko szpecą, ale też niepotrzebnie zajmują miejsce. Grodziscy strażnicy usunęli dwa takie auta i zapowiadają, że na tym się nie skończy.

Z pobocza ulicy Kijowskiej zniknęła Kia, a z terenu przy ul. Bairda ciemny Mercedes bez tablic rejestracyjnych. Oba pojazdy stały w tych miejscach od dłuższego czasu. – Działania straży miejskiej podjęte w sprawie usuwania pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych lub których stan wskazuje na to, że nie są używane, zakończyły się odholowaniem dwóch pojazdów. Wobec kolejnych pojazdów zajmujących miejsca parkingowe i pobocza dróg wszczęto postępowanie przygotowawczo-sprawdzające do wydania dyspozycji usunięcia – informuje grodziska straż.

W jaki sposób pojazdy są typowane do odholowania? – Kwestie te dotyczą przede wszystkim jego wyglądu zewnętrznego, a więc: czy posiada tablice rejestracyjne, jest pootwierany, bądź uszkodzony, czy ma powybijane szyby, w kołach brakuje powietrza, a także czy występują odstające elementy nadwozia, które mogą być groźne dla zdrowia ludzi lub zwierząt oraz czy nie dochodzi do wycieku płynów eksploatacyjnych – wyjaśniają strażnicy.

Ale to nie wszystko. – W takich sytuacjach funkcjonariusze Straży Miejskiej często przeprowadzają również wywiady wśród okolicznych mieszkańców i w momencie, gdy uda się ustalić takiego właściciela pojazdu próbują się z nim skontaktować. Ważne w takich przypadkach jest również to, czy pojazd posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC – dodają grodziscy funkcjonariusze.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.