Ankieta czeka na mieszkańców

Milanówek

Mieszkańcy Milanówka mają kolejną okazję, aby włączyć się w życie miasta. Tym razem chodzi o wypełnienie ankiety on-line dotyczącej studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Nadszedł gorący czas dla milanowian, którzy chcą mieć wpływ na ważne decyzje dotyczące miasta. Trwają prace nad tworzeniem budżetu obywatelskiego. Każdy mieszkaniec może złożyć swoje propozycje i projekty przeznaczenia dostępnych środków. Chodzi o 300 tys. zł. 15 kwietnia upływa termin zgłaszania propozycji.

Kolejną ważną sprawą jest studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Miasto zachęca mieszkańców, aby włączyli się we wspólne dzieło tworzenia dokumentu. Jak wygląda to w praktyce? 19, 20 i 22 marca na ulicach Milanówka przedstawiciele firmy Budplan przeprowadzali z mieszkańcami ankiety na temat zagospodarowania przestrzennego gminy. Następnym krokiem będą warsztaty urbanistyczne, podczas których poruszona zostanie problematyka tworzenia dokumentów planistycznych. Spotkania zaplanowano na 27 kwietnia i 7 maja.

Zanim jednak przyjdzie czas na warsztaty mieszkańcy mogą zabrać swój głos w ankiecie. Łącznie jest dwadzieścia pytań, które dotyczą jakości przestrzeni w Milanówku, układu komunikacyjnego czy też kierunków rozwoju miasta. Na wypełnienie ankiety mieszkańcy mają czas do 7 maja. Formularz dostępny jest tu

W maju odbędzie się spotkanie, podczas którego zostaną przedstawione efekty prac.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.