Amelia, Jan, Hanna i Jakub najpopularniejszymi imionami w Pruszkowie i Grodzisku

Region

Najpopularniejsze imiona nadawane w zeszłym roku dzieciom urodzonym w Pruszkowie to Amelia dla dziewczynek i Jan dla chłopców. Nieco inaczej jest w Grodzisku, gdzie najczęściej wybierano Hannę i Jakuba.

Satystyki z 2016 r. wskazują wielki powrót imion klasycznych i wspólny trend w wyborze imion dla pociech. Wśród rodziców rejestrujących dzieci w pruszkowskim urzędzie stanu cywilnego królowały Amelia, Lena, Zuzanna  oraz Jan, Jakub i Kacper. W Grodzisku maluchom najczęściej nadawano imiona Hanna, Amelia, Julia i Maja oraz Jakub, Jan, Antoni i Mikołaj. W Pruszkowie zarejestrownano w ubiegłym roku ponad 1,1 tys dzieci, w Grodzisku 522.

Ciekawe są dane dotyczące liczby związków małżeńskich zawartych w Pruszkowie. – W 2016 roku zawarto 524 związki małżeńskie, w tym 48 z cudzoziemcami z następujących państw: Ukrainy, Wietnamu, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Niemiec, Holandii, Włoch, Kuby, Senegalu, Bangladeszu, Gruzji i Francji. Największe różnice wieku między małżonkami, to mąż starszy od żony o 34 lata oraz małżonka starsza od męża o 31 lat – informuje pruszkowski urząd stanu cywilnego.

Na ślub cywilny w Brwinowie w ubiegłym roku zdecydowały się 42 pary, z czego 29 pobrało się poza gmachem urzędu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.