Akta dotarły do prokuratury, kiedy śledztwo?

Brwinów

W piątek, 9 września, przy torach PKP w Brwinowie dokonano dramatycznego odkrycia. Policja ujawniła zwłoki mężczyzny. Niebawem ruszy śledztwo, które wyjaśni przyczyny zgonu.

W sprawie pojawia się wiele pytań, jednak na odpowiedzi trzeba poczekać. Policja zgromadziła niezbędną dokumentację, która została przesłana do prokuratury. Co dalej? – Akta w sprawie zwłok znalezionych na terenie gminy Brwinów zostały przesłane do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie z wnioskiem o wszczęcie śledztwa. Czynności zlecone będzie wykonywała Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie. Zgodnie z kodeksem postępowania karnego, każde śledztwo w podobnych przypadkach jest wszczynane i prowadzone przez prokuraturę – wyjaśnia st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Pierwszy krok został wykonany, ale funkcjonariusze nie wskazują jednoznacznie na przyczyny zgonu. Pod uwagę brane są różne wersje, jednak dopiero śledztwo pozwoli wyciągnąć wnioski. –  Okoliczności i przyczyny zgonu będą wyjaśniane – mówi stanowczo st. asp. Dąbrowska.

Sprawa jest w początkowej fazie, jednak policja poczyniła pierwsze ustalenia. Jakie? – Udało nam się określić tożsamość 54-letniego mężczyzny – podaje pruszkowska funkcjonariuszka.

Prawdopodobnie prokuratura zleci także przeprowadzenie sekcji zwłok, dzięki której możliwe będzie określenie, czy w organizmie mężczyzny znajdowały się środki odurzające.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.