Akcja honorowego oddawania krwi w Pruszkowie

Pruszków

5 grudnia Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa” organizuje już dwunastą w tym roku akcję honorowego oddawania krwi pt. „Akcja Mikołajkowa”. Miejscem wydarzenia będzie Liceum Ogólnokształcące im. T. Zana w Pruszkowie.

Krwi nie da się zastąpić niczym innym, a jest niezbędna w stanach zagrożenia życia. Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem i jest całkowicie bezpieczne. Gdy oddajesz krew to miej świadomość, że ratujesz komuś życie.

Akcja honorowego oddawania krwi odbędzie się w najbliższy wtorek, 5 grudnia w Pruszkowie. Dodatkowo połączona zostanie z rejestracją dawców szpiku (obecna będzie fundacja DKMS). Obie akcje zostaną przeprowadzone w Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana (ul. Daszyńskiego 6) w godzinach 9.00-12.00.

O czym należy pamiętać przed oddaniem krwi?
1. Na kilka dni przed oddaniem (2-3 doby) oraz tuż po oddaniu krwi należy pić dużo wody lub soków owocowych. Wpływa to dobrze na samopoczucie, uwodnienie organizmu i gęstość krwi.
2. Rano należy zjeść lekkostrawny, beztłuszczowy posiłek (np. pieczywo, wędlina, ser żółty, warzywa, owoce).
3. Przed oddaniem krwi, jak i bezpośrednio po oddaniu nie należy palić tytoniu i spożywać alkoholu.
4. Należy posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i wpisanym numerem PESEL.

Każdy z Krwiodawców może liczyć na bezpłatny karnet 2-godzinnego pobytu na basenie Kapry w Pruszkowie, ufundowany przez dyrektora pływalni Jacka Elżanowskiego, słodkości z cukierni Jana Jeżaka oraz vouchery uprawniające do bezpłatnego zabiegu Vacu Shape, Roll Shape i Presoterapii w Studio Modelowania Sylwetki Body Evolution oraz 30 proc. rabatu na karnety dla Honorowych Dawców Krwi ufundowane przez Elżbietę Pruszkowską.

Krwiodawcom, którzy biorą udział w programie lojalnościowym RCKiK w Warszawie – „Każda kropla jest cenna” przypominamy, aby zabrali swoje karty lojalnościowe do przystęplowania kolejnych kropelek.

Podczas akcji będzie można wypełnić deklarację członkowską i wstąpić w szeregi członków Klubu Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa”.

Utworzono też specjalne wydarzenie na facebooku, które możecie śledzić tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.