Afera zegarkowa w Wólce Kosowskiej

Wólka Kosowska

Funkcjonariusze z Piaseczna zabezpieczyli 266 podrobionych zegarków, które teoretycznie miały być markowe. Policja oszacowała szacunkową wartość oryginalnej biżuterii. To niemal 700 tys. zł.

W Wólce Kosowskiej afera goni aferę. W chińskim centrum handlowym policjanci regularnie zatrzymują osoby podejrzane o handel podrobionymi towarami czy wystawianie fikcyjnych faktur. Kilka miesięcy temu policja zabezpieczyła niemal 600 sztuk pasków do spodni o szacunkowej wartości 120 tys. zł. 

Tym razem policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Piaseczna zabezpieczyli 266 podrobionych zegarków. Potencjalny nabywca mógłby się szczycić, że posiada markowy produkt z logo czołowej światowej firmy. Wszystko było przygotowane jak najlepiej. Klienci mieli przychodzi i kupować kolejne produkty, jednak plan legł w gruzach i zegarki nie będą już rozpowszechniane. Policja dokonała kontroli jednego ze stoisk w Centrum Handlowym i zabezpieczyła podróbki.

Wedle szacunków wartość oryginalnych zegarków wynosi około 700 tys. zł. 38-letnia właścicielka towaru będzie musiała wyjaśnić pochodzenie pochodzenie towaru. Wobec kobiety będzie prowadzone postępowanie z Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.