„Powrót Posła” w pruszkowskim MDK

Region

Członkowie szkolnego koła teatralnego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Młodzieżowym Domu Kultury zaprezentowali swoją interpretację lektury Jana Ursyna Niemcewicza „Powrót Posła”.

Młodzież z grupy teatralnej z pruszkowskiego liceum im. T. Kościuszki ma doświadczenie w interpretacji lektur szkolnych. Uczniowie na swoim koncie mają spektakl „Antygona” wyreżyserowany przez Annę Szumacher i Małgorzatę Pachulską, wystawiony dwa lata temu na Powiatowym Przeglądzie Przedstawień Szkolnych i Przedszkolnych w Brwinowie. Natomiast w ubiegłym roku zaprezentowano „Uczone białogłowy”, sztukę na podstawie komedii Moliera w reżyserii Gerarda Położyńskiego, wystawiany w szkołach w Pruszkowie, Grodzisku Mazowieckim i Warszawie.

Przez ostatni rok Anna Szumacher i Małgorzata Pachulska przygotowywały razem młodzieżą ze szkolnego koła teatralnego spektakl „Powrót Posła”, który został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność zebraną w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kościuszki 41. Na przedstawieniu obecna była Elżbieta Smolińska, Starosta Pruszkowski, która była zachwycona profesjonalizmem jakim wykazali się młodzi aktorzy.

W spektaklu wystąpili: Magdalena Bajorek, Philip Reid, Rafał Polit, Paulina Markowicz, Katarzyna Mańkowska, Tomasz Krzywik, Aleksander Gronek, Wiktoria Baranowska, Jakub i Kamil Guzek oraz Piotr Koj.

Dla tych, którzy nie mogli być na premierze „Powrotu Posła”, mogą nadrobić zaległości 14 kwietnia o godz. 13.00 w Pałacyku Sokoła przy ul. Kościuszki 41.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.