50 lat zawodowej straży w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Wczoraj, 5 czerwca grodziscy strażacy obchodzili podwójne święto, bowiem powiatowe obchody dnia strażaka zbiegły się z jubileuszem 50-lecia zawodowego pożarnictwa w Grodzisku Mazowieckim.

– Na podstawie decyzji Wojewódzkiej Rady Narodowej z dniem 1 stycznia 1966 roku w siedzibie istniejącej od wielu lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, utworzona została Zawodowa Straż Pożarna – informuje bryg. Krzysztof Tryniszewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie od mszy św. Następnie na grodziskim deptaku pod Pomnikiem Wolności pojawiły się oddziały państwowej straży pożarnej, jednostek ochotniczych, poczty sztandarowe, a także orkiestra dęta z OSP Kaski. Na obchodach pojawili się m.in. zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Mirosław Jasztal, komendant główny straży pożarnych w latach 1987 – 1991, gen. poż. w stanie spoczynku Andrzej Stefanowski, czy starosta grodziski Marek Wieżbicki.

– Podczas apelu Komenda Powiatowa Państwowej Straży w Grodzisku Mazowieckim odznaczona została Złotym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”. Wyróżniający się funkcjonariusze otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia i wyróżnienia. Jednostce ratowniczo-gaśniczej przekazane zostały dwa samochody pożarnicze – zaznacza Tryniszewski.

Po zakończeniu oficjalnej części obchodów w Parku Skarbków odbył się Piknik Strażacki. Jego uczestnicy mogli obejrzeć pojazdy ratowniczo-gaśnicze, strażacki sprzęt, a nawet modele pojazdów pożarniczych wykonanych z papieru i pokaz sprawności przeprowadzony przez druhów ochotniczych straży pożarnych z Milanówka i Skuł. Nie zabrakło również strażackiej grochówki!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.