25 kg marihuany na balkonie

Region

50 tys. porcji marihuany o wartości ponad miliona złotych przejęli stołeczni policjanci na terenie powiatu pruszkowskiego. Zatrzymany Mirosław Z. w pudłach na balkonie trzymał 25 kg suszu roślinnego.

Jak doszło do zatrzymania i odkrycia narkotyków? – Z ustaleń policjantów wynikało, że mieszkaniec powiatu pruszkowskiego może wprowadzać do obrotu hurtowe ilości środków odurzających. Błyskawicznie zaczęli sprawdzać wszystkie informacje. Wszystko wskazywało na to, że w miejscu zamieszkania mężczyzny została ukryta znaczna ilość marihuany, która ma trafić do kolejnych kupców, a następnie na warszawski rynek – informuje Komenda Stołeczna Policji.

55-letniego Mirosława Z. zatrzymano na terenie siłowni w powiecie grodziskim. Następnie funkcjonariusze udali się do miejsca jego zamieszkania. Okazało się, że na balkonie znajdują się cztery pudła, w których schowane były worki z roślinnym suszem.  

– Do sprawy zabezpieczono ponad 25,5 kilograma marihuany. Z takiej ilości tego narkotyku można przygotować nawet 50 tys. porcji handlowych o rynkowej wartości ponad miliona złotych. Po zebraniu materiału dowodowego, mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, gdzie usłyszał zarzut. 55-latek jest podejrzany o udział w obrocie i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat więzienia – wyjaśnia KSP.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.