150 tys. zł dla poszkodowanych wskutek nawałnic

Region

Radni powiatu pruszkowskiego postanowili wesprzeć mieszkańców trzech gmin z województwa wielkopolskiego, którzy ucierpieli wskutek sierpniowych nawałnic. Na pomoc przeznaczono 150 tys. zł.

Wystarczy chwila, aby żywioł wyrządził ogromne szkody. Połamane drzewa, a co najgorsze – zniszczone domy. Strażacy mają pełne ręce roboty, a poszkodowani liczą straty. W trudnych chwilach mogą liczyć na solidarność.

Na posiedzeniu komisji finansów i budżetu powiatu pruszkowskiego wysunięto wniosek, aby udzielić wsparcia finansowego poszkodowanym w wyniku sierpniowych nawałnic. Po kontakcie z wojewódzkimi sztabami kryzysowymi zapadła decyzja, że pomoc trafi do trzech gmin z Wielkopolski. Podczas ostatniej sesji powiatowi radni opowiedzieli się za wsparciem dla gmin: Wapno, Niechanowo i Dominowo. Przyjęte zostały trzy uchwały, które zakładają przekazanie każdemu z samorządów po 50 tys. zł.

W przypadkach ludzkich tragedii pomoc jest rzeczą naturalną. – To wyraz naszej solidarności z poszkodowanymi. W tych gminach 4500 domów mieszkalnych i obiektów pozostało bez dachów. Przekazaliśmy 150 tys. zł dla poszkodowanych. O wydatkowaniu środków będą decydowały gminy – powiedziała nam jedna z radnych powiatu pruszkowskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.