15-letnia dziewczynka zatruła się czadem

Grodzisk Maz.

11 listopada w Grodzisku Mazowieckim nastolatka zatruła się czadem podczas kąpieli, nieprzytomna została przewieziona do lecznicy. Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia był piecyk gazowy.

Do sytuacji doszło po godz. 12.00 w Grodzisku Mazowieckim w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Piaskowej. – W mieszkaniu przebywały trzy osoby, matka wraz z synem i córką. Dziewczynka kąpała się, gdy wyszła z łazienki upadła i straciła przytomność. Natychmiast wezwano pogotowie i straż pożarną – mówi bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Jeszcze przed przyjazdem strażaków rozpoczęto wietrzenie mieszkania. W czasie dojazdu czad nadal był obecny w mieszkaniu. – Gdy dojechaliśmy na miejsce to jeszcze stwierdziliśmy obecność tlenku węgla w łazience, choć nie były to już wielkie ilości. Prawdopodobną przyczyną tej sytuacji byl piecyk gazowy typu junkers służący do podgrzewania wody – wyjaśnia Tryniszewski.

Nieprzytomna dziewczynka została zabrana do szpitala. Jej mama oraz brat również trafili do lecznicy w celu przeprowadzenia badań.

O tym jak tlenek węgla potrafi być niebezpieczny ostrzegaliśmy już w październiku, tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.