15 lat temu doszło do strzelaniny w Magdalence

Uncategorized

Była to jedna z najbardziej dramatycznych akcji Biura Operacji Antyterrorystycznych. Zginęło dwóch funkcjonariuszy, a 17 zostało rannych.

Wydarzenia te rozegrały się w Magdalence w nocy z 5 na 6 marca 2003 roku. Policjanci próbowali zatrzymać wtedy dwóch przestępców: Roberta Cieślaka i Igora Pikusa, członków gangu „Mutantów” z Piastowa. Obaj byli zamieszani w zabójstwo policjanta, do którego doszło w 2002 r. w miejscowości Parole.

W trakcie szturmu na budynek okazało się, że posesja w Magdalence została zaminowana. Bomby pułapki wybuchły, gdy policjanci zbliżyli się do domu, w którym ukrywali się przestępcy. W trakcie akcji dwóch policjantów zginęło, a 17 zostało rannych. Nieruchomość spłonęła i częściowo zawaliła się. Bandyci zmarli w wyniku zatrucia czadem.

Cała akcja wywołała falę krytyki. Opozycja chciała aby ówczesny szef MSWiA podał się do dymisji. Ponadto specjalna komisja MSWiA uznała, że doszło do uchybień (m.in. nie przygotowano odpowiedniego zaplecza medycznego).

Już po raz czternasty funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP wspominali swoich poległych kolegów podczas uroczystego apelu pamięci, który odbył się w miejscu, gdzie przeprowadzono szturm.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.