13 osób podejrzanych o wyłudzenie kilkuset milionów złotych

Nadarzyn

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 13 osób w związku z wyłudzeniami kredytów na kwotę kilkuset milionów złotych. Afera dotyczy Banku Spółdzielczego w Nadarzynie oraz SK Banku w Wołominie.

Cała sprawa rozpoczęła się kilka miesięcy temu podczas wykrycia gigantycznych nieprawidłowości w działaniu Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Bank). W maju do mieszkań osób, które sprawowały funkcje kierownicze w banku weszli agenci CBA. W trakcie śledztwa wykryto, że 100 kredytów udzielanych przez SK bank zostało uznanych jako stracone (straty na ok. 1,6 mld zł netto)

Takiego rozwoju zdarzeń nikt się nie spodziewał. Wczoraj CBA zatrzymało 13 osób, które mogą mieć związek z tą sprawą. W aferę wplątany jest Bank Spółdzielczy w Nadarzynie. Postanowiliśmy skontaktować się z biurem prasowym CBA. Póki co funkcjonariusze są oszczędni w przekazywaniu informacji.

– Możemy potwierdzić to, że faktycznie funkcjonariusze delegatury katowickiej Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali wczoraj 13 osób. Te zatrzymania mają związek ze śledztwem SK banku w Wołominie i Banku Spółdzielczego w Nadarzynie. Chodzi o wyłudzenia setek milionów złotych kredytów – podkreśla Temistokles Brodowski z CBA.

O godz. 14.00 ma odbyć się konferencja prokuratury i CBA w Prokuraturze Regionalnej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.