12 najważniejszych wydarzeń w 2017 r.

Region

Obecny rok dobiega końca. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie prezentujące najważniejsze, naszym zdaniem, wydarzenia ostatnich miesięcy.

Każdego dnia na naszym portalu WPR24.pl publikujemy szereg ważnych dla naszego regionu informacji. Dla każdego z 12 miesięcy wybraliśmy po jednym wydarzeniu, które naszym zdaniem w danym miesiącu było najistotniejsze da mieszkańców. Wybór nie był łatwy bowiem w informacyjnym gąszczu nie zabrakło artykułów ściskających za serce, bulwersujących opinię publiczną czy poruszających sprawy ważne dla lokalnych społeczności.

Statystki dotyczące ilości odsłon na portalu dla poszczególnych artykułów nie były tu brane pod uwagę. Opierając się na liczbach przygotujemy odrębne zestawienie. Do „kalendarza” wybraliśmy te wydarzenia, które najmocniej oddziaływały na nasz region i to w wielu aspektach.
Jeśli zainteresują Was poszczególne materiały z naszego „kalendarza” to zachęcamy do lektury pełnych artykułów, które znajdziecie na naszym portalu WPR24.pl.

STYCZEŃ
Dzieci przekazują miśki
Finał akcji „Twój miś może zostać ratownikiem”, w trakcie której strażacy zbierali pluszaki, dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych i innych zdarzeniach.

LUTY
Warszawiacy z przymusu…
Poselski projekt PiS o nowym ustroju m. st. Warszawy wywołał burzę w naszym regionie. Gigantyczny sprzeciw wyrazili nie tylko samorządowcy, ale i sami mieszkańcy podwarszawskich miejscowości.

MARZEC
Wycinka za wycinką
Zmiana przepisów dotyczących pozwoleń na wycinkę drzew była odczuwalna również w naszym regionie. Najwięcej kontrowersji wzbudziło usunięcie drzew znajdujących się w Pruszkowie przy. ul. Lipowej. Sprawą zajęła się prokuratura.

KWIECIEŃ
Gorąco wokół „obwodnicy”
Cześć mieszkańców Piastowa sprzeciwiła się rozbudowie ciągu dróg Barcewicza, Ogińskiego i Żółkiewskiego. Były protesty i petycje. Finalne z inwestycji zrezygnowano.

MAJ
Rekrutacja najtrudniejsza do lat
Zmiany w systemie oświaty przyniosły wiele problemów lokalnym samorządom. Od września w przedszkolach zostaną 6-latki, a miejsce należy znaleźć dla 5-, 4- i 3-latki, których rodzice zdecydowali o wysłaniu ich do przedszkoli.

CZERWIEC
Pożar pozbawił ich dachu nad głową
W nocy z 18 na 19 czerwca jedna z kamienic przy ul. Chopina stanęła w płomieniach. Kilka rodzin zostało bez dachu nad głową. Właściciel budynku nie planuje remontu, a ludzie zostali bez dachu nad głową.

LIPIEC
Kolejna śmierć w al. Wojska Polskiego
20 lipca na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z al. Niepodległości w Pruszkowie doszło do kolejnego wypadku, w wyniku którego zmarł 18-latek. Mieszkańcy i kierowcy chcą podwyższenia bezpieczeństwa na drodze, a drogowcy rozkładają bezsilnie ręce.

SIERPIEŃ
Tor do Mszczonowa?
WKD przygotowuje się do budowy drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego. Niestety plany te nie obejmują wizji z 2010 r. która zakładała budowę odnogi w kierunku Mszczonowa.

WRZESIEŃ
Ruszył remont linii kolejowej
PKP PLK wystartowały z remontem podmiejskiej linii kolejowej. Linia 447 na rok została wyłączona z eksploatacji, a podróżni z pociągów przesiedli się do autobusów.

PAŹDZIERNIK
Jaka przyszłość dla basenu?
Mieszkańcy Milanówka i okolic chcą, by zamknięty od dwóch lat basen przy ul. Sportowej znów był dostępny. Włodarze miasta-ogrodu mają plany jego remontu, ale brakuje na to pieniędzy.

LISTOPAD
Pożar przy Narodowej
W jeden wieczór kilkanaście rodzin straciło dach nad głową. Budynek nie nadaje się do użytkowania. Nowe lokale pogorzelom ma zapewnić miasto. Mieszkańcy Pruszkowa spontanicznie zorganizowali zbiórkę darów dla poszkodowanych.

GRUDZIEŃ
Śmierć wójta Nadarzyna
Niespodziewana śmierć Janusza Grzyba, który funkcję wójta sprawował od 17 lat wstrząsnęła regionem. Gmina została bez włodarza w roku wyborczym.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.