Zweryfikowano projekty do budżetu obywatelskiego

Pruszków

Pruszkowski magistrat dokonał wstępnej weryfikacji formalnej projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego. Jakie pomysły mieszkańców wybrano?

Jeszcze na tydzień przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń w urzędzie znajdowały się dwa wnioski. Wydawać się mogło, że mieszkańcy nie są zainteresowani zmianą tego co ich otacza… Jednak finisz okazał się naprawdę imponujący. Przez trzy dni wpłynęło mnóstwo wniosków, łącznie zgłoszono 54 projekty.

Ich szczegółowy spis można zobaczyć klikając tutaj. Miasto podzielono na siedem obszarów. Mieszkańcy chcą m.in.: powiększenia placu zabaw na Gąsinie, wybudować boisko ze sztuczną nawierzchnią do siatkówki i koszykówki w tej samej dzielnicy, budowy chodnika wzdłuż ul. Elektrycznej, ciekawym pomysłem jest także boisko wielofunkcyjne na Żbikowie. Pojawiły się też projekty skateparku czy miejsca do grillowania przy rzece Utracie.

Niektóre z projektów zweryfikowano pozytywnie, zaś inne przekazano do szczegółowego sprawdzenia. Znalazły się też takie dokumenty, które wymagają usunięcia braków formalnych. Co to znaczy? – Zespół  ds.  Budżetu Obywatelskiego  stwierdził  braki  w  projektach  na  etapie  wstępnej  weryfikacji formalnej.  Wystąpiono mailowo i telefonicznie  do  projektodawców o uzupełnienie w ciągu  5 dni roboczych braków występujących w projektach – napisano w spisie projektów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.