ZTM chce buspasa w Al. Jerozolimskich

Region

Trwają gorączkowe przygotowania do zapewnienia pasażerom komunikacji zastępczej w czasie wyłączenia z ruchu podmiejskiej linii kolejowej nr 447. Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego podchwycił pomysł władz Pruszkowa i stara się o wytyczenie buspasa w Al. Jerozolimskich.

O możliwości wytyczenia buspasa, który ułatwi przepływ komunikacji zastępczej, informowaliśmy już na początku grudnia. Wówczas z takim postulatem wystąpili włodarze Pruszkowa, sugerując, że pas mógłby zostać wytyczony na odcinku od ich miasta do Ursusa. Okazuje się, że nitka dla autobusów na duże szanse na powstanie, ale od granicy Warszawy do Dworca Zachodniego. Stara się o to ZTM. – Buspas ma być w granicach Warszawy. Liczymy na to, że uda się wytyczyć być może jeszcze w czasie wakacji – mówi nam Igor Krajnow z biura prasowego ZTM.

Wprowadzenie tej zmiany w wakacje ułatwiłoby kierowcom przyzwyczajenie się do nowego rozwiązania w warunkach mniejszego ruchu. We wrześniu, gdzy wstrzymany zostanie ruch pociągów, szok miałby być mniejszy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

A co wiemy o samej komunikacji zastępczej? Niestety, niewiele. Pewnych infomacji brakuje, od wielu miesięcy słyszymy jedynie zapewnienia, że przygotowania do jej uruchomienia trwają. – Szczegóły są w dalszym ciągu dopinane. Przedstawimy je tak szybko jak to tylko będzie możliwe – zaznacza Igor Krajnow.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.