Zrobiło się ciepło. Strażnicy wsiedli na rowery

Region

Na ulice Grodziska Mazowieckiego i Pruszkowa powróciły rowerowe patrole strażników miejskich. Tam, gdzie trudno dostać się samochodem, a pieszo jest nieco wolniej funkcjonariusze pojawią się na „dwóch kółkach”. Głównie będą to tereny zielone i osiedla.

Od kilku dni pogoda nam sprzyja. Temperatury przekraczają 20 stopni Celsjusza, co zachęca nas do spacerów, jazdy na rowerze, uprawiania sportu, czy po prostu przebywania na świeżym powietrzu. Również strażnicy miejscy nie próżnują i wsiadają na rowery, choć wcale nie rekreacyjnie.

– Strażnicy miejscy w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęli patrolowania miasta na rowerach, które można spotkać w Parku Skarbka, Stawach Goliana, Stawach Walczewskiego, a także w skwerach i placach zabaw. Są to głównie tereny zielone, tereny gromadzenia się dzieci i młodzieży, wszędzie tam, gdzie jest wąsko, gdzie trudno dojechać radiowozem, gdzie jest dalej i trzeba wysłać inny rodzaj patrolu niż pieszy. Widok strażników miejskich na rowerach będzie nam towarzyszyć do jesieni – informują grodziscy strażnicy.

Również w Pruszkowie można zauważyć strażników patrolujących teren miasta na rowerach. – Takie patrole funkcjonują u nas od wielu lat. Funkcjonariusze jeżdżą na rowerach na pierwszej i w szczególności na drugiej zmianie. W zadaniach wpisane są przede wszystkim prewencyjne działania w parkach miejskich, tam gdzie dochodzi do spożywania alkoholu pod chmurką, zaśmiecaniem terenów – mówi nam Włodzimierz Majchrzak, komendant Straży Miejskiej w Pruszkowie. – Pilnują ładu i porządku publicznego, w swoich zadaniach mają też sprawdzanie czy dochodzi do nielegalnej wycinki drzew – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.