Zrób zdjęcie i pochwal się swoją choinką!

Region

Uważasz, że masz najpiękniejszą choinkę? Chcesz się nią pochwalić wszystkim wokół? Przyślij do nas zdjęcie.

Chyba nie ma takiej osoby, która wyobraża sobie święta bez choinki. Boże Narodzenie jest ściśle z nią związane. W wielu domach to rodzinna tradycja. Domownicy gromadzą się wspólnie aby udekorować świąteczne drzewko. Najpopularniejsze ozdoby to bombki, kolorowe światełka czy łańcuchy. Jednak czy zawsze tak było?

W Polsce ta wigilijna tradycja jest stosunkowo młoda, bowiem pojawiła się na przełomie XVIII i XIX. Pomysł przywędrował z Niemiec i najpierw przyjął się w miastach. Na wsiach ubierano „podłaźniczkę”, czyli uciętą gałąź sosny, świerku lub jodły. Warto pamiętać, że choinka nie była akceptowana przez Kościół, gdyż była elementem pogańskim. miała zapewnić bezpieczeństwo, szczęście, zdrowie i bogactwo.

Jeszcze nie tak dawno, bo kilkadziesiąt lat temu świąteczne ozdoby także miały swoją symbolikę. Na choince wieszano jabłka oznaczające rajską jabłoń, orzechy niosące siłę, łańcuchy wzmacniające rodzinne więzi, światełka chroniące przed złem, radosne dzwoneczki oraz w głównym punkcie na samym czubku gwiazdę betlejemską, która miała pomagać w powrotach do domu.

A czym nasi czytelnicy udekorują swoje drzewka? Prosimy o wysyłanie fotografii przedstawiających wasze świąteczne drzewka na adres: kontakt@wpr24.pl.

Jakie choinki preferujecie? Małe, duże, ogromne? Jodły, świerki, sosny? Żywe czy sztuczne? Zachęcamy do dyskusji pod artykułem.

Preferujemy zdjęcia wykonane w poziomie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.