Zrób zakupy i podaruj innym żywność na święta

Region

W najbliższy weekend, od 30 listopada do 2 grudnia w wybranych marketach będziecie mogli wesprzeć potrzebujących. W jaki sposób? Kup kilka produktów więcej i przekaż je wolontariuszom. Tym samym pomożesz tym, których nie stać na zakup jedzenia.

Są wśród nas osoby, które muszą wybierać między kupnem lekarstw lub kupnem pożywienia. Nawet w czasie świąt. Czy to godna wigilia kiedy musisz zdecydować się na rodzinną kolację albo na zapłatę za czynsz? Pomyślmy, że jesteśmy w takiej sytuacji… Takie wybory odbierają ludzką godność.

Możesz wesprzeć potrzebujących i to wykazując minimalny wysiłek. W czasie najbliższego weekendu w wybranych marketach będzie można zostawić pożywienie dla innych. Wolontariusze będą zbierać podarunki, a następnie w Banku SOS w Warszawie zrobią paczki z jedzeniem. Otrzymają je najbardziej potrzebujący.

Celem jest 56 tys. paczek! Bo właśnie tyle ludzi na nie czeka… Szokujące, prawda?

Tak robimy już od ponad 20 lat. Ten rok nie będzie inny… Pracujemy, by starsi, biedni, chorzy, bezdomni oraz samotne matki z dziećmi nie musieli martwić się o produkty na świąteczny stół. Dzięki przekazanej żywności uda się wyczarować kolację na kilka dni – mówi Joanna Galek, dyrektor fundacji.

Lista sklepów, gdzie można podzielić się żywnością na www.bzsos.pl

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.