Zrealizują cztery projekty

Podkowa Leśna

Decyzja zapadła. Mieszkańcy Podkowy Leśnej mogli głosować na projekty, które zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Spośród ośmiu propozycji wybrali cztery.

Pierwotnie mieszkańcy zgłosili 10 projektów, ale weryfikację formalną przeszło 8 z nich. Na początku października ruszyło głosowanie. Każdy mieszkaniec Podkowy mógł poprzeć maksymalnie trzy propozycje. Ich koszt jest zróżnicowany, stąd możliwe było, że uda się zrealizować kilka pomysłów. Tak się stanie. W przyszłym roku wykonane zostaną cztery projekty.

W puli budżetu obywatelskiego na 2017 rok jest 100 tys. zł. Najwięcej mieszkańców, 254, opowiedziało się za wykonaniem wiaty na rowery na terenie Zespołu Szkół Samorządowych. Przypuszczalny koszt tej inwestycji to 30 tys. zł. Podkowianie postawili również na aktywność. W Leśnym Parku Miejskim lub w pasie zieleni między ulicą Akacjową i Modrzewiową chcą za 50 tys. zł przygotować specjalną strefę atrakcji dla młodzieży. Projekt uzyskał 148 głosów.

Kolejne zwycięskie propozycje są mniej kosztowne. Kule bule przed Pałacykiem Kasyno wyceniono na 12 tys. zł. Pomysł poparło 76 osób. Nasadzenia drzew iglastych o włos wyprzedziły projekt żywej architektury w mieście. Na pierwszą propozycję zagłosowało 60 osób, na drugą – 59.

Wśród projektów, na które głosowano były również: hotspot w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej (56 głosów), boisko do siatkówki plażowej przy ul. Storczyków (49) oraz wymiana słupków bezpieczeństwa na kilku ulicach (31).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.