Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Region

Ruszył nabór na wolontariuszy ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, która prężnie działa także w naszym regionie.

Szlachetna Paczka w całym kraju odbywa się już od kilkunastu lat. Łączy tych, którzy chcą nieść pomoc z tymi, którzy bardzo jej potrzebują. Akcją objęte są najbardziej poszkodowane przez życie osoby i rodziny. Na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem otrzymują w prezencie to, czego najbardziej im brakuje.

W tym roku finał akcji odbędzie się w 11 i 12 grudnia. Do tego momentu pozostało jeszcze trochę czasu, ale też sporo pozostało do zrobienia. Przede wszystkim chodzi o wytypowanie i dotarcie do osób, którym Szlachenta Paczka ma pomagać oraz określenie ich potrzeb. Tym właśnie zajmują się wolontariusze.

– Jeśli masz skończone 18 lat i trochę wolnego czasu, który chciałbyś poświęcić dla innych, zgłoś się do drużyny SuperW. Tu poza niezapomnianymi przeżyciami, wewnętrzną satysfakcją i radością będziesz miał możliwość samorozwoju, zdobycia doświadczenia pracy w grupie oraz poznania ciekawych ludzi – zachęca Anna Lorens ze Szlachetnej Paczki w Piastowie.

Akcja po raz kolejny zostanie w tym roku przeprowadzona m.in. w Pruszkowie, Grodzisku, Piastowie czy Brwinowie. Szczegóły, miejscowości i kontakt z koordynatorami można znaleźć tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.