Zostań świętym Mikołajem!

Pruszków

Jak co roku w grudniu na terenie Pruszkowa i w gminach powiatu pruszkowskiego prowadzone są świąteczne zbiórki żywności. Do 19 grudnia harcerze z Hufiec Pruszków będą obecni w sklepach, które zadeklarowały współudział w akcji.

Rozpoczęła się 13. edycja pruszkowskiej zbiórki żywności, którą koordynują harcerze z Hufiec Pruszków. W akcję zaangażowani są również harcerze i instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego, zawodnicy i trenerzy Miejskiego Klubu Sportowego ZNICZ, wolontariusze ze szkół oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ponadto patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Pruszkowa.

Na chwilę cofnijmy się w czasie i wróćmy do pierwszej zbiórki. Ta odbyła się już w 2006 r. Pomysłodawcą akcji byli harcerze z 41 Pruszkowskiej Drużyny Harcerskiej „Sokół” Hufca ZHP Pruszków. Jednak akcja stała się na tyle popularna, że w 2008 r. włączył się w nią cały hufiec.

Dzięki harcerzom każdy z nas może zostać św. Mikołajem. Jak? To wbrew pozorom nic trudnego. Wystarczy, że będąc w jednym ze sklepów kupicie nieco więcej produktów spożywczych i przy kasie przekażecie je wolontariuszom. Później z produktów zostaną sporządzone paczki i rozdane najbardziej potrzebującym.

Wolontariusze przyjmować będą:
➡kasze, ryż, makaron
➡słodycze i bakalie
➡napoje, soki
➡przetwory warzywne i owocowe
➡konserwy mięsne
➡olej
➡produkty dla dzieci
➡inne produkty długoterminowe

Zebrana żywność będzie posortowana w magazynie. Wolontariusze przygotują paczki, które trafią do domów osób w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

Facebook: Akcja Charytatywna: „Zostań świętym Mikołajem” w Powiecie Pruszkowskim

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.