Zostań św. Mikołajem!

Region

Harcerze i organizacje pozarządowe z terenu Pruszkowa organizują zbiórki żywności. Dary można pozostawiać w sklepach, szkołach i przedszkolach. Akcja potrwa do 22 grudnia.

To już 12. edycja pruszkowskiej zbiórki żywności, która po raz pierwszy odbyła się już w 2006 r. Pomysłodawcą akcji byli harcerze z 41 Pruszkowskiej Drużyny Harcerskiej „Sokół” Hufca ZHP Pruszków. Jednak akcja stała się na tyle popularna, że w 2008 r. włączył się w nią cały hufiec. Obecnie harcerze współpracują z organizacjami pozarządowymi oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. A cała akcja odbywa się pod patronatem prezydenta Pruszkowa, Jana Starzyńskiego.

Dzięki harcerzom każdy z nas może zostać św. Mikołajem. Jak? To wbrew pozorom nic trudnego. Wystarczy, że będąc w jednym ze sklepów kupicie nieco więcej produktów spożywczych i przy kasie przekażecie je wolontariuszom. Później z produktów zostaną sporządzone paczki i rozdane najbardziej potrzebującym.

Gdzie prowadzone są zbiórki? Co ciekawe nie tylko na terenie Pruszkowa, ale i Brwinowa, Michałowic czy Nadarzyna. Produkty spożywcze można zostawiać we wszystkich szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie Pruszkowa oraz w sklepach Dragon (al. Wojska Polskiego) i Sokół (al. Niepodległości). Harcerzy znajdziecie też w Biedronkach, Lidlach, Tesco w Piastowie, Auchan w Jankach i innych sklepach.

Tylko do 4 grudnia wolontariusze zebrali ponad 7,5 tony jedzenia! – Najprzyjemniejszym elementem naszej akcji jest rozwożenie przygotowanych paczek do rodzin najbardziej potrzebujących, wtedy proste słowa podziękowania, jakaś mała łezka w oku obdarowanego wynagradzają nam trud z wcześniejszych tygodni – opisują organizatorzy.

Wydarzenie ma też swoją stronę na facebooku: Akcja Charytatywna: „Zostań świętym Mikołajem” w Powiecie Pruszkowskim.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.