Zostań ratownikiem życia, oddaj krew

Piastów

29 kwietnia na kilka godzin w Piastowie zaparkuje autobus, w którym każdy będzie mógł oddać krew. Jeden gest, który znaczy tak wiele.

Chodzi o ludzkie życie. Lekarze biją na alarm, że zapasy krwi są bardzo niskie. Dlatego tak istotna jest rola dawców, którzy są gotowi dzielić się życiodajnym płynem. Wystarczy poświęcić chwilę, aby pomóc i stać się bohaterem. Bo tak należy mówić o tych, którzy regularnie uczestniczą w zbiórkach krwi. 

Nadarza się kolejna okazja, aby nieść pomoc i nadzieję. 29 kwietnia o godz. 9.00 na stadionie miejskim przy al. Tysiąclecia 1 w Piastowie pojawi się specjalny autobus. Piastowski Klub Krwiodawców oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa postanowiło zorganizować kolejną zbiórkę krwi. Rejestracja krwiodawców potrwa do 12.30. – Krew, która ratuje życie i zdrowie, może oddać każdy cieszący się dobrym zdrowiem w wieku od 18 do 65 lat. Należy posiadać ze sobą tylko dokument tożsamości ze zdjęciem oraz numer PESEL – informują organizatorzy.

Trzeba dodać, że przed pobraniem krwi należy zjeść lekkie śniadanie, wypić około dwóch litrów płynów. Z kolei w dobie poprzedzającej zabieg nie wolno spożywać alkoholu i wskazane jest ograniczenie palenia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.