Zostań dawcą szpiku dla Dominika

Region

O poruszającej historii Dominika z Płochocina pisaliśmy już w kontekście zbiórki pieniędzy na jego leczenie. Teraz 34-latkowi do życia potrzeba czegoś, czego nie da się kupić – przeszczepu szpiku. Kto wie, może to Ty jesteś jego genetycznym bliźniakiem?

Dominik już raz udowodnił swój hart ducha, kiedy przed 12 laty pokonał pierwszy atak choroby. Białaczka limforblastyczna miała być już tylko przykrym wspomnieniem. Latem tego roku okazało się jednak, że podstępny przeciwnik powrócił. – Los doświadczył mnie ponownie. W lipcu tego roku ból brzucha okazał się nawrotem choroby. Wróciłem na szpitalne korytarze i do szpitalnej izolatki. W tych trudnych chwilach są ze mną, tak jak i poprzednim razem, moi bliscy – Rodzina i Przyjaciele. To Oni dają mi siłę do walki. Tak bardzo zaangażowali się, aby pomóc nie tylko mi, ale i Innym chorym na nowotwory krwi. Postanowili zorganizować zbiórki oraz akcje rejestracji dawców. Dlatego proszę, nie bój się pomagać, oddanie szpiku nie boli, a może uratować czyjeś życie – zaznacza 34-latek.

Aby zarejestrować się w bazie dawców szpiku Fundacji DKMS wystarczy zamówić pakiet rejestracyjny (szczegóły pod tym linkiem). Pamiętajmy, że znalezienie odpowiedniego dawcy jest bardzo trudne. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób zarejestrowało się w bazie. Im więcej ich będzie, tym większa szansa, że uda się pomóc nie tylko Dominikowi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.