Żółte kartki zawiodły, będą mandaty za parkowanie na Żydowskiej

Grodzisk Maz.

Nieprawidłowo zaparkowane samochody to w ostatnim czasie plaga na ul. Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim. Kierowców dyscyplinować miały „żółte kartki”, ale nie przyniosły rezultatu. Posypią się mandaty.

Problem jest spory. – Kierowcy parkują na zakrętach, wjazdach na posesję oraz nie stosują się do oznakowania wynikającego z organizacji ruchu drogowego. Problem parkowania na wjazdach do parkingu podziemnego budynku przy ul. Żydowskiej 17 na wysokości budynku wielorodzinnego oraz budynku, w którym mieści się Urząd Skarbowy jest znaczny – wyjaśniają grodziscy strażnicy.

Jak dodają, administratorzy budynku skarżą się, że nawet pojazd odbierający odpady komunalne nie mógł wjechać pod altanę śmietnika, ponieważ uniemożliwiały mu to pojazdy, które zastawiły całą drogę tamując dojazd do nieruchomości.

Dotąd kierowcy źle zaparkowanych samochodów otrzymywali „żółte kartki”, ale tego typu ostrzeżenia nie przyniosły efektu. – Straż miejska w Grodzisku Mazowieckim informuje, że zastosowany system „żółtych kartek” nie odniósł prewencyjnego skutku, dlatego w najbliższym czasie będą zakładane blokady koła na pojazdy niepoprawnych kierowców, dla których przepisy ustawy „Prawo o ruchu drogowym” wydają się być jedynie martwym zapisem na papierze – zaznaczają strażnicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.