ZNP zawiesza strajk. Nauczyciele wrócą do pracy

Region

Jest przełom w sprawie trwającego od 8 kwietnia strajku nauczycieli. Prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował o zawierzeniu protestu od najbliższej soboty. To oznacza, że jeszcze przed majówką do szkół powinny powrócić normalne zajęcia.

Od niemal trzech tygodni masowy strajk nauczycieli paraliżuje działanie wielu placówek w całym kraju. Również w naszym regionie dał się mocno odczuć. W większości szkół w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim odwołano wszystkie lekcje. Zdezorientowani rodzice nie mieli pewności czy i kiedy ich pociechy wrócą do szkolnych ław.

Teraz sytuacja powinna wracać już do normy, a nauczyciele do pracy. Jak poinformował w czwartkowe południe prezes ZNP Sławomir Broniarz, strajk zostanie zawieszony w najbliższą sobotę, 27 kwietnia. Związkowcy nie rezygnują jednak z walki o swoje postulaty i nadal domagają się podwyżek pensji. Protest ma być zatem kontynuowany, ale już w mniej kłopotliwej formie.

Przypomnijmy, że 6 maja rozpoczną się egzaminy maturalne. Ich przebieg w warunkach strajku mógłby być bardzo utrudniony.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 64

64 odpowiedzi na “ZNP zawiesza strajk. Nauczyciele wrócą do pracy”

 1. Erk pisze:

  Napiszę krótko Nauczyciele pokazali gdzie mają uczniów.
  Tylko dziwi mnie że reprezentuje ich taki żałosny typ jak Broniarz.
  Jeżeli jest taki dramat w szkołach to dlaczego nie można się tam dostać do pracy ?
  Też chciałbym zarabiać 1000zł więcej ale wiem żeby to osiągnąć muszę dać więcej z siebie.
  Już nie chce mi się pisać o przywilejach wynikających z bycia nauczycielem żadna grupa zawodowa takich nie ma i to jest fakt.
  Mam troje dzieci dwoje na studiach jedno w liceum , wyniki są były ale tylko dzięki dodatkowym płatnym godzinom.
  Pozim szkół podstawowych w Pruszkowie jest słaby i moim zdaniem jest to wina poszczególnych dyrektorów którzy trwając wiele lat na stanowiskach nie potrafią zorganizować kadry jak znsm życie przez wszelakie układy.
  Niekompetencja i brak przygotowania stanowi że mamy to co mamy.
  Zresztą najlepszym przykładem jest obecny dyrektor zespołu szkół na Gomulińskiego który to będąc wychowawcą w gimnazjum na wywiadówce nie wiedział kto uczy jego uczniów w 3 klasie poszczególnych przedmiotów.
  Także dramat.

 2. Olo pisze:

  Towarzystwo co strajkowało na zbity pysk z pracy wyrzucić.

 3. Wilku Starszy pisze:

  Bydło wróci do pracy. Wolałbym by krowy doili niż dzieci uczyli. Przede wszystkim postulaty ich są bezsensowne. Dla wszystkich podwyżki, to przesada. Powybierać najlepszych. Wprowadzić premie od ilości zdanych egzaminów maturalnych uczniów. Premie za każdego ucznia, który brał udział w olimpiadzie. Nauczycielom też musi zależeć na egzaminach uczniów. Nie wszystkim się należy duża kasa.

 4. Jadwiga pisze:

  Jakby zależalo na dobru dzieci to by strajkowali w wakacje, a nie w czasie najważniejszego egzaminu dla osób zmierzających w dorosłość. Wystarczy pojechać w wakacje na Wiejską rozbić pole namiatowe i strajkować. Wtedy by mieli poparcie wielu rodziców. Media by ich czyny zauważyły. Niestety nie zrobią tak…. Dlaczego ? 2 miesiące wakacji muszą spędzić w luksusowych hotelach świata.

 5. Mama pisze:

  Koniec strajku ale cały przyszły tydzień jest wolny od zajęć (majówka), a zaraz po nim trzydniowa wycieczka. 5 tygodni wakacji w środku roku szkolnego. Tylko dlaczego nikt się nie cieszy?

 6. Nauczyciel. pisze:

  – Dlaczego w ciągu trzech tygodni wzrosły ceny wyjazdów do Egiptu?
  – Bo strajk nauczycieli przeniósł się do Hurghady i Sharm el Sheikh 🙂

 7. Den pisze:

  W WYBORACH POKAŻEMY PISOWSKIM ZŁODZIEJOM GDZIE ICH MIEJSCE! NA ŚMIETNIKU HISTORII, PRECZ Z PISEM!

 8. Prawda pisze:

  W końcu ci krętacze i nieudacznicy zwani nauczycielami się poddali i przestali strajkować. Wygrali rodzice pokonali nauczycieli, którzy wykorzystywali dzieci jako zakładników. Rodzice apeluje do was. Nie poddawajmy się szalonym nauczycielom. Naciskajmy na nauczycieli o szacunek do naszych dzieci i ich edukacji. Jeśli nauczyciele chcą więcej zarabiać niech idą do prywatnych firm. Tam będa siedzieć 8, a może i czasem 12 godzin. Zobaczą jak kowalska i kowalski pracuję i co to jest trud pracy

  • Jarosław pisze:

   Po co to pisowski mapecie wypisujesz? Myślisz że ktoś jest tak głupi że będzie te twoje wyprane z logiki mundrości czytał? hahahaha Pis to najgorsza partia na świecie już platforma jest lepsza

   • Bartek pisze:

    Ale 500+ to już nie przeszkadza Ci brać ? Baran

   • Prawda pisze:

    Mądrością, to ty nie grzeszyć. Jak mozna głosować na PO, która w Parlamencie Europejskim głosuje za tym by cały Naród Polski płacił kary. Gdzie spora częśc polityków jest pochodzenia niemieckiego. Dbają o inny naród. Dorośnij. Poznaj historię, poucz się z książek nie z internetu, to porozmawiamy.

    • Jarosław pisze:

     To platforma wynegocjowała największy w historii budżet dla Polski z UE dzięki czemu pis ma teraz rozwój. Co oni nam wynegocjują? Polexit … To PO dało najwyższe podwyżki nauczycielom, pielęgniarkom itp. co dał pis? 500+ na kredyt! W 4 lata zadłużyli Polskę tak jak PO w 8. Do tego chcą ukraść 15% z OFE

     • Prawda pisze:

      Kiedy PO coś dało ? Nie dalo nic nauczycielom. Niesiołowski, Róża Thun czyli osoby z PO cały czas głosują by jak najmniej pieniędzy Polska dostała. Całe 8 lat rządów PO, to tylko podwyżki. Chcieli wprowadzić jeszcze 10 godzin pracy jednego dnia, a norma tygodniowa miala wynosić 50 godzin. Podwyższyli wiek emerytalny do 67 roku. PO nic nie dało tylko zabierało. Nie miało pomysłu na ten kraj. Banda niemieckich złodzieji co wywozi pieniadze za granicę.

 9. Matylda pisze:

  Rodzice apeluje do Was wszystkich, teraz powinniśmy wymagać sporo od nauczycieli. Nauczyciele uważają się za nie wiadomo kogo. Nasze dzieci zdające matury, egzaminy gimnazjalne i na zakończenie ostatniej klasy podstawowej przeżyły wiele nerwów. My też przez ich szantaż. Wymagajmy od nich sporo. Chcą podwyżki, to niech wezmą się za pracę. Pytajmy każdego dnia co nauczyły naszego dziecka. Niech poczują nasz oddech. Jak nie my to babcie. Za dużo wolności poczuli nauczyciele.

  • Jarosław pisze:

   Widać że jesteś propagandystą pisu, podszywającym się pod kobietę. DNO trolu – ” za dużo wolności poczuli nauczyciele” – OBRZYDLIWY KOMUNISTYCZNY BEŁKOT

   • Matylda pisze:

    Widać, że jesteś zerem nauczycielskim. Bez serca dla dzieci. Jesli ktoś jest komunistą to tylko ty. Przypominam PO jest w koalicji z SLD, czyli partią postkomunistyczną. Partią która w szeregach ma tych co rządzili w PRL. Osoby przynalezne do PZPR. Więc zanim coś powiesz pomyśl

 10. Jpp pisze:

  Skoro ma być 500.+ na każde dziecko a jak wszyscy tu podkreślają wagę edukacji to zamiast 500 dać 400 na dziecko w wieku szkolnym po 100 zł od dziecka w wieku szkolnym i przedszkolnym na edukację przeznaczyc wtedy co miesiąc każdy nauczyciel może dostać 700zl netto a rodziny z 2 i więcej dzieci i tak zyskaja

 11. JK pisze:

  Gdyby nauczyciele strajkowali nie mając zdrajców z platformy za przewodników to rząd by uległ.
  Idioci zmanipulowani przez komucha Broniarza i szablozębnego…
  Ciekawe jaki będzie powód zniknięcia 7 mln zł ????
  Ma ktoś pomysł ??

 12. rodzic pisze:

  mysle ze ta pszerwa trwala długo to majowke można skrucic

 13. Gdchj pisze:

  Skończy się obijanie nierobom

 14. Leoś pisze:

  Grożą że będą pracować w majówkę.
  Oho ho.

 15. Żbikowianka pisze:

  A czy ktoś pomyślał o młodzieży która i tak stresuje się przed egzaminami? Nauczyciele, którzy pozostawiają swoich wychowanków w takim momencie nie mając żadnych skrupułów – nie są żadnym autorytetem i mówienie o tym że ktoś wylewa pomyje jest zdecydowanie nie w porządku

  • Anonim pisze:

   PiS myślał i zadecydował że strajk nauczycieli sprawi im przyjemność

   • Zed pisze:

    Oczywiście termin strajku tak skrzętnie zaplanowany wiele miesięcy temu, akurat w czasie egzaminów, to tylko przypadek. Nikt z n-li nie pomyślał, że trzeba będzie zostawić własnych uczniów. Takie roztargnienie.

    • Jarosław pisze:

     Zed ty propagandysto pisu, ile jeszcze te swoje wyuzdane myśli stworzone przez imperium medialne pisu będziesz powtarzał! Obudź się LEMINGU!!!

     • Zed pisze:

      Obudziłem się. Najbardziej śmieszą mnie „wyuzdane myśli” i „imperium medialne” ;))). Chyba już wszystko PIS wam zabrał ale w zamian to TVN odebrał wam rozum.

   • Pawel Michal pisze:

    To decyzja nauczycieli była o strajku nie PIS-u jak nie zauważyłeś/aś . Zestresowali dzieci. W Łodzi bili brawa jak podjeli decyzje, ze nie sklasyfikują uczniow. Cieszyć sie z nieszczęścia dzieci. To nie ludzie, to zwierzęta

 16. Agnieszka pisze:

  Strajk został tylko zawieszony. Akcja protestacyjna nadal trwa. Nauczyciele wrócą do pracy. Jednak sytuacja w szkołach nie będzie taka sama jak przed strajkiem. Zbyt dużo pomyj zostało wylanych na nauczycieli.
  Na ich miejscu robiłabym teraz tylko to, co muszę. Żadnych wycieczek, które zmuszają do pracy poza planowanymi godzinami, żadnego wypełniania obszernych kart wycieczek, żadnych dodatkowych projektów, które miały urozmaicić lekcje, żadnych dodatkowych spotkań z rodzicami i dodatkowej korespondencji. Po prostu: tylko realizacja podstawy programowej.
  Wyszło na to, że nauczyciele są niepotrzebni i rząd sobie świetnie radzi z dziećmi i młodzieżą. Myślę, że dotarło do pedagogów, że ich jakiekolwiek zaangażowanie nie jest potrzebne. Tym bardzie teraz, kiedy do rady klasyfikacyjnej wystarczy dyrektor.

  • Mm pisze:

   Kto zatem ucierpi wg Twoich planów? Dzieci!!! A czym one zawinił że nie mogą wyjechać na wycieczkę?? ??

   • Agnieszka pisze:

    Wiele osób pisało, że nauczyciel pracuje 3 czy 4 godziny dziennie. Nawet premier coś takiego powiedział. Jest nierobem – często tak ich określano w internecie, prawda? To dlaczego ma poświęcać swój prywatny czas na wycieczkę z cudzymi dziećmi? Jeszcze usłyszy, że za darmo chce sobie pojeździć. Niech nauczyciel zapłaci za siebie i jeździ ze swoimi dziećmi a rodzice ze swoimi. A w szkole niech nauczyciel zajmie się nauczaniem.

    • robert pisze:

     Wg mojej oceny, twoj komentarz tylko spowoduje niepotrzebna dyskusje nt pracy nauczyciela. Prowokujesz. Znam wielu nauczycieli, zaden z nich nie chce pokazac pit’a. Wytlumacz mi, dlaczego tak nauczyciele bronia sie przed podniesieniem pensum? Dlaczego nie pojda na kompromis? Dlaczego nie moga spedzac srednio 6h dziennie w szkole? W ten sposob, nie beda musiel zanosic pracy do domu. Powinni byc takze rozliczani z wynikow pracy, rok w rok. A okres wakacyjny powinni przeznaczyc na dodatkowe szkolenia itp.

     • Agnieszka pisze:

      Do roberta.
      To była ironia. Znam kilku nauczycieli osobiście. Wiem, że pracują grubo powyżej 40 godzin w tygodniu i ucieszyliby się, gdyby to było tylko 40. Tylko od 8 do 16. Wtedy zebranoe musiałoby się odbyć np o 14, wycieczka skończyć do 16, rada pedagogiczna też. Nauczyciel musiałby mieć miejsce do pracy. Bo w klasach są kolejne lekcje albo są wynajmowane firmpm zewnętrznym, na ang np, żeby szkoła mogła zarobić. W pokoju nauczycielskim w mało której szkole jest dużo stanowisk komputerowych, najczęściej 3-4 albo i nie. Jak każdemu pracownikowi należy się urlop. Skoro nie w wakacje, najdroższy okres to wtedy kiedy chcą. No i urlop na żądanie. Bo tego też nie mają. Państwo takich zmian nie wprowadzi.

     • Grazyna pisze:

      Sluszny komentarz.

     • robert pisze:

      sami nie wiecie czego chcecie. jesli wam tak zle, to zrobcie zmiane. praca 40h tygodniowo lacznie. w tym 35 h w szkole, okres rozliczeniowy 6 miesiecy zebrania w obecnej formule sa zbedne. nic na nich nie wnosicie cennego poza tona papierow do podpisania i info o kasie na RR. bedziecie zarabiac wiecej, pracowac w normalnych godzinach. zrezygnujcie z karty nauczyciela, pozbadzcie sie przywilejow. tak narzekacie, ale wiecej nie chcecie pracowac. Panstwo nie wprowadzi takich zmian bo wy ich nie chcecie. 60 % uczniow korzysta z pomocy przy nauce po szkole. tak „wiele” wynosza ze szkoly.

    • Leoś pisze:

     Agnieszka znajdź sobie faceta, tylko nie nauczyciela.

 17. 4u pisze:

  Precz z pisem

 18. Lewak pisze:

  Kasia nie raduj się tak. Poczekaj do wrzesnia

 19. polka pisze:

  dobra jak Ci nauczyciele za to zamieszanie odpowiedzialni podadzą się do dymisji !

 20. Karol pisze:

  Jeżeli Broniarz pozostanie na stanowisku to nauczyciele już do końca twarz stracą. Już nawet uczniowie podstawówki z nich się nabijają

  • Jarosław pisze:

   A co ma do tego Broniarz? Widać za dużo propagandy pisu! Inne związki też protestują, a przede wszystkim nauczyciele sami z siebie bo po prostu chcą więcej zarabiać

 21. borsuk pisze:

  Tylko dzieci nie wracają do szkół bo teraz będzie protest rodziców o nie wysyłaniu dzieci do szkół!nie będzie eksperymentów edukacyjnych na naszych dzieciach my z żoną nie posyłamy już do szkoły w Pruszkowie do pseudo szkoły

 22. Zed pisze:

  Dobra wiadomość dla młodzieży przed maturami.

 23. Grabarz pisze:

  Drodzy nauczyciele, nie wracajcie do szkół. Idźcie do pracy lepiej wynagradzanej i cieszącej się większym szacunkiem. Wielu rodziców wylało na was pomyje, obrzuciło obelgami i zwalniało dyscyplinarnie, nie mając pojęcia o przepisach prawa pracy. Niechaj teraz sami uczą swoje genialne dzieci w domu albo wyślą do prywatnych szkół w Szwajcarii czy w Anglii. Przecież stać ich – otrzymują 500+ i wyprawki. A nuż ukochany przywódca z Nowogrodzkiej jeszcze stypendia ufunduje.

  • polka pisze:

   we wrześniu powtórka bo kolejne wybory idą już apolityczny Broniarz i jego zastępca z sld wiedzą jak być postrzeganym jako siewcy zamieszania

   • Jarosław pisze:

    NIE! Nie masz racji! Tylko w czasie wyborów politycy mogą dostrzeć bolączki jakiejś grupy społeczeństwa! Inne „branże” również zapowiadają protesty. OTWÓRZ OCZY, pan Broniarz nie jest sam więc twóje tłumaczenie jest zwykłą powtórką pisowskiej propagandy dla ociemniałych

 24. Ciekawy pisze:

  Czy dni dyrektorskie zostana anulowane zeby chociaz czesc dni odzyskac?

  • polka pisze:

   nie ma odzyskiwania zadnych dni ani nadmiernego kosztem dzieci zadawania serii materiału do domu za ten strajk nikt nie będzie teraz nadrabiał opóżnień wynikających ze złej woli nauczycieli

 25. Kasia Milanówek pisze:

  Brawo Rząd. Zwycięstwo Polski nad lewactwem.

  • Adam pisze:

   Lewactwo to właśnie pis. Haha widać inteligencja kuleje. Nie ma większego lewactwa niż pis

   • Anonim pisze:

    Bzdury człowieku opowiadasz.

   • Janko pisze:

    Lewactwo pis? A to pis jestz LGBT? To pis jest najbardziej prawicową i konaerwatywną partią. Bystrością nie grzeszysz Adam

    • Adam pisze:

     A ty inteligencją! Człowieku nie wyedukowany najpierw naucz się co to lewica, prawica – co za banda ociemniałych ludzi? Lgbt nie ma związku z lewicą czy prawicą. Można mieć poglądy prawicowe i być za lgbt. Ale żeby to zrozumieć trzeba mieć choć trochę WIEDZY!!!!!! A NIE CZERPAĆ Z PROPAGANDY! PIS TO NA WSKROŚ LEWACTWO – PEŁNĄ GĘBĄ

  • Jpp pisze:

   Skoro ma być 500.+ na każde dziecko a jak wszyscy tu podkreślają wagę edukacji to zamiast 500 dać 400 na dziecko w wieku szkolnym po 100 zł od dziecka w wieku szkolnym i przedszkolnym na edukację przeznaczyc wtedy co miesiąc każdy nauczyciel może dostać 700zl netto a rodziny z 2 i więcej dzieci i tak zyskaja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły