Znowu problemy z rozbudową szkoły?

Raszyn

Problemów z rozbudową szkoły w Ładach ciąg dalszy. Gmina Raszyn otrzymała oferty od potencjalnych wykonawców zadania, ale wszystkie przekraczają kwotę zarezerwowaną przez urząd. Czy plany trzeba będzie przełożyć?

Droga do rozbudowy szkoły w Ładach nie jest usłana różami. Gmina Raszyn napotkała wiele problemów. Zaczęło się od kłopotów z projektantami, gdyż zadanie wykonała dopiero trzecia firma. Na ogłoszenie przetargu na rozbudowę placówki też trzeba było poczekać. Taki krok był podyktowany obawami o utratę dotacji. 

Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Raszyn ogłosił przetarg, do urzędu wpłynęło sześć ofert. Problem w tym, że najniższa opiewa na kwotę ponad 26 mln zł. Gmina na ten cel zarezerwowała niecałe 22 mln zł. Czy to znaczy, że na realizację inwestycji przyjdzie jeszcze poczekać? – Sprawdzamy oferty pod względem merytorycznym. Firmy będą miały jeszcze czas na ewentualne uzupełnienie braków formalnych. Prawdopodobnie dołożymy brakującą kwotę, mamy zabezpieczoną rezerwę. To jedna z naszych ważniejszych inwestycji – wyjaśnia Michał Kucharski, wicewójt Raszyna.

Rozbudowa szkoły w Ładach to jedna z kluczowych inwestycji gminy Raszyn. Prace będą realizowane etapami. Ich zakończenie przewidziano na lipiec 2018 roku. – W związku z rozbudową szkoły otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 1,8 mln zł na halę sportową przy szkole – podaje Kucharski.

To nie koniec planów Raszyna. Gmina chce ruszyć z kolejną dużą inwestycją. – Planujemy ogłosić postępowanie przetargowe na budowę hali sportowej. Zatem w tym roku możliwe, że trzy duże inwestycje w gminie Raszyn. Mówiliśmy o szkole w Ładach, warto również pamiętać o trwających pracach przy budowie przedszkola przy ul. Poniatowskiego – mówi wicewójt Raszyna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.