Znów kałuża na Sienkiewicza

Region

Problem z kałużą na ulicy Sienkiewicza w Pruszkowie powraca przy każdym większym deszczu. Jednak nawet teraz ogromna kałuża utrudnia przejazd samochodom i przejście pieszym na druga stronę ulicy.

Po weekendowej odwilży na ulicy Sienkiewicza znów pojawiła się ogromna kałuża. Mieszkańcy zastanawiają się, kiedy zarządca drogi zadba o to by przejście na druga stronę ulicy i przejazd nie kojarzyły się z przeprawą przez rzekę. – Wystarczyło kilka dni z dodatnią temperaturą by woda z topniejącego śniegu zalała ulice Sienkiewicza – twierdzi pan Krzysztof. – Już niedługo wiosna więc czekam aż droga zamieni się w jezioro. Może w końcu władze zajmą się jej remontem, bo ten stan jest już nie do wytrzymania – dodaje z irytacją.

Ogromna kałuża jest wynikiem źle funkcjonującej kanalizacji deszczowej. Okazuje się, że jest szansa by jej remont został przeprowadzony jeszcze w tym roku. – W planie budżetu na rok 2011 znajdują się środki, które chcemy przeznaczyć na naprawę kanalizacji deszczowej na ulicy Sienkiewicza. Czekamy na uchwalenie projektu przez Radę Powiatu – poinformował nas Sławomir Walendowski, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Drogownictwa powiatu pruszkowskiego. – Nie oznacza to jednak, że prace stoją w miejscu. Obecnie prowadzimy rozmowy z projektantami. Nie jesteśmy jeszcze w stanie wyznaczyć konkretnego terminu remontu. Jeśli nie będzie żadnych zmian w budżecie to jest szansa, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku – dodaje.


fot. MS

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.