Znów zmiany w komunikacji zastępczej. Okrojona linia ZP

Pruszków

Od najbliższego poniedziałku zlikwidowane zostaną autobusowe linie zastępcze ZW i ZR1. Mniej będzie też połączeń ZP. Będą one kursować jedynie w godzinach szczytu.

To kolejna duża zmiana dla pasażerów. Kilka dni temu pociągi powróciły co prawda na szlak podmiejski, zatrzymują się w także w Pruszkowie, jednak wiele osób nadal woli korzystać z transportu autobusowego. Dlaczego? Wystarczy jeden rzut oka na pruszkowską stację. Rozkopaną, z niewygodnym i dość niebezpiecznym dojściem w poziomie torów. Będącą nadal placem budowy… Co więcej, wielu pasażerów postuluje pozostawienie linii ZP nawet wtedy, kiedy wszystkie prace się zakończą.

ZTM podjął jednak inną decyzję. – Od dnia 1 października wprowadzone zostają zmiany w kursowaniu komunikacji zastępczej: utrzymuje się funkcjonowanie linii ZP tylko w godzinach szczytu w dni powszednie; likwidacji ulegają linie ZW oraz ZR1 (uruchamiana przez Koleje Mazowieckie) – czytamy w komunikacie.

Z pytaniem o powody podjęcia takiej decyji zwróciliśmy się do przewoźników. Poinformujemy, jak otrzymamy odpowiedź.

Do likwidacji i okrojenia połączeń autobusowych odnoszą się tymczasem władze Pruszkowa. – Będziemy walczyć o utrzymanie linii ZP także poza godzinami szczytu. Chcielibyśmy, żeby kursowała cały dzień, tak jak do tej pory – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – W kwestii linii ZW, to sami zrobiliśmy statystyki i faktycznie trudno bronić tej linii. Nawet w godzinach szczytu jeździło tym autobusem po kilka osób, a my mamy tę linię zdublowaną. Zastanawiamy się tylko czy nie wzmocnić naszej linii miejskiej, która kursuje na tej trasie – dodaje.

Szczegółowy opis zmian znajdziecie tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.