Znów zawyją syreny

Region

W najbliższy czwartek mieszkańcy naszego regionu będą mogli usłyszeć głośny sygnał syren alarmowych. Nie ma powodów do niepokoju, to kolejna odsłona ćwiczeń związanych z testem nowego systemu.

O planach uruchomienia syren poinformowało pruszkowskie starostwo powiatowe. – 1 marca w godzinach 9.00-16.00 w związku z zaplanowanym odbiorem „Systemu Wczesnego Ostrzegania i Alarmowania ludności o zagrożeniach dla Powiatu Pruszkowskiego” przeprowadzone zostaną testy integracyjne Systemu Powiatowego z Systemem Wojewódzkim – czytamy w komunikacie.

– W ramach prowadzonych testów, poprzez głośne uruchomienie wybranych syren, nadane zostaną sygnały alarmowe oraz komunikaty ostrzegawcze na terenach partnerów biorących udział w projekcie: miasto Pruszków, miasto Piastów, gmina Brwinów, gmina Michałowice, gmina Nadarzyn – informują urzędnicy.

Podobne ćwiczenia przeprowadzono tydzień temu. W ramach całego przedsięwzięcia w kilkunastu punktach na terenie powiatu pruszkowskiego pojawiły się nowe syreny alarmowe, urządzenia sterowania i kontroli komunikatami głosowymi oraz niebędna infrastruktura. Budowa całości została dofinansowana z puli Funduszy Europejskich.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.