Znów zakaz kąpieli na Stawach Walczewskiego

Grodzisk Maz.

Kilka dni temu informowaliśmy o zakazie kąpieli na Stawach Walczewskiego. W miniony piętek sanepid zniósł ograniczenie. Ale nie na długo. Od wtorku nad kąpieliskiem znów powiewa czerwona flaga. A wszystko przez sinice...

Stawy Walczewskiego to jeden z najbardziej atrakcyjnych rekreacyjnie terenów w Grodzisku. Dużym zainteresowaniem cieszy się tamtejsze kapielisko, ale ostatnio nie można z niego korzystać swobodnie. Powodem są sinice, które opanowują akwen i mogą być groźne dla zdrowia ludzi.

Pierwszy w tym sezonie zakaz kąpieli na „Walca” odwołano w miniony piątek, tuż przed słonecznym weekendem. Kolejny pojawił się we wtorek, 21 sierpnia. – Ocena wizualna jakości wody z dnia 21 sierpnia w Kąpielisku na terenie Stawów Walczewskiego przy ul. Nadarzyńskiej w Grodzisku Mazowieckim, należącym do Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki wykazała obecność nadmiernego zakwitu sinic przybierającego postać kożucha – czytamy w uzasadnieniu decyzji grodziskiego sanepidu.

Nie wiadomo na razie jak długo zakaz zostanie podtrzymany.  Przed wycieczką na grodziskie kąpielisko radzimy więc sprawdzić najnowsze komunikaty o jakości wody. Znajdziecie je tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.