Znów poszukiwania wykonawcy remontu pałacu

Brwinów

Ponownie rozpoczęły się poszukiwania wykonawcy, który dokończy remont zabytkowego pałacu w Parku Miejskim w Brwinowie. Przypomnijmy, że gmina musiała zerwać umowę z poprzednią firmą, która nie wywiązała się z obowiązków.

Dotychczas prace remontowe wykonywało konsorcjum firm, składające się z Instal Warszawa S.A oraz Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków S.A. To przedsiębiorstwa z dużym doświadczeniem, więc to, co stało się później było niemałym zaskoczeniem. Na przełomie czerwca i lipca gmina odstąpiła od umowy na remont pałacu, bowiem wykonawca spóźniał się z robotami, a następnie zażądał znacznie więcej funduszy niż było to ustalone w umowie.

Zakładając winę wykonawcy, gmina podjęła też decyzję o zajęciu na poczet kar umownych blisko 420 tys. zł wynagrodzenia konsorcjum za dotychczas wykonane prace.

Teraz należy dokończyć zaczęte prace. Wreszcie pojawił się kolejny przetarg na „rewaloryzację zabytkowego obiektu z przeznaczeniem na działalność kulturalną i edukacyjną”. Nowy wykonawca będzie musiał sporządzić projekty wykonawcze, zapoznać się z tym co zostało już wykonane i zająć się pracami budowlanymi. Wszelkie szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Termin realizacji zadania ustalono na 29 czerwca 2019 r.

Budynek w parku miejskim to jeden z najcenniejszych historycznie obiektów na terenie Brwinowa. Powstał w latach 30. ubiegłego wieku, służył najpierw jako letnia rezydencja rodziny Wierusz-Kowalskich, a następnie jako szpital polowy. Przez lata gospodarzem tego miejsca była Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Od niedawna pałac jest już własnością gminy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.