Znów podróbki w Wólce Kosowskiej

Region

Niemal każde pojawienie się policji w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej przynosi identyczny skutek. Nie inaczej było tym razem. Funkcjonariusze z Komendy Stołecznej zabezpieczyli tam 575 sztuk podrabianych przedmiotów o wartości 160 tys. zł.

Sprawdzenie stoisk zakończyło się odkryciem rzeczy, które wzbudziły podejrzenia mundurowych. – Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji wynikało, że na bazarze są oferowane do sprzedaży towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne – informuje KSP.

Podejrzenia potwierdziły się. – Funkcjonariusze skontrolowali kilka stanowisk na bazarze nocnym i w halach magazynowych. Tam znaleźli szeroki asortyment odzieży, zegarków i pasmanterii. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Rzeczy były wykonane z niskiej jakości materiałów, posiadały skazy, wykończono je niedbale, miały znaki towarowe znanych, markowych firm – wyjaśniają stołeczni policjanci.

Towar należał do obywatelki Ukrainy. Kobieta została zatrzymana. Za wprowadzenie do obrotu podróbek grozi jej nawet 5 lat więzienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.