Zniknie basen sprzed targowiska

Region

O kłopotliwej dla mieszkańców Pruszkowa kałuży pisaliśmy już tutaj. Nowy odcinek ulicy Powstańców spowodował, że na parkingu przed targowiskiem po każdym większym deszczu stoi woda.

Tuż po zakończeniu prac okazało się, że jest kłopot z ustaleniem, kto powinien zając się stworzeniem odpływu na parkingu. Zarządca drogi, czy inwestor, który w tym rejonie prowadził prace. – Parking leży przy ul. Prusa, więc zapewnienie odpływu należy do właściciela tej drogi – odpowiada nam inwestor nowej ulicy, wiceprezydent Pruszkowa Andrzej Kurzela, wskazując w tym przypadku na Starostwo Powiatowe.

– Przy tego rodzaju inwestycji inwestor budujący nową drogę powinien przewidzieć możliwość powstania podobnych zastoisk i im przeciwdziałać – mówi z kolei Sławomir Walendowski zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Drogownictwa w Starostwie.

Ostatecznie to jednak Gmina Miasto Pruszków zobowiązała się wykonać stosowne odwodnienie parkingu, zostanie tam, bowiem wykonana studnia chłonna. Prace te powiązane są z budową 70 ścieku, który ma usunąć wodę ze skrzyżowania ulicy Komorowskiej i Powstańców.

Wykonawcą prac będzie firma FAL-Bruk B.B.Z. Falenta  S.J. z Warszawy. Szacunkowa wartość zamówienie to prawie 10 tys. złotych netto.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.